Hlavní navigace

Premiér vs. odbory a zaměstnavatelé: Roztržka zřejmě nekončí

31. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pro účastníky sociálního summitu v Bruselu nic překvapivého! Premiér české vlády zahájil zasedání tripartity, které se konalo dnes, 28. března 2008, neslýchaným útokem na odbory a zaměstnavatele. „Jste zloději a lháři. Tripartita je k ničemu.” Odbory na protest jednání opustily. Za celou dobu existence tripartity se nikdy nic podobného nestalo. Před českým předsednictvím výrazný signál do Bruselu. V čele české vlády je člověk vykazující rysy psychopata! Toto prohlášení europoslance Richarda Falbra uveřejnila dnes Českomoravská konfederace odborových svazů na svých internetových stránkách.

Pokračuje tak roztržka mezi premiérem Mirkem Topolánkem, odbory a zaměstnavateli. Premiér se do odborů (tedy zástupce zaměstnanců) a zaměstnavatelů pustil 28. března před jednáním tripartity kvůli stravenkám. Jednat se přitom mělo o novele zákona o zaměstnanosti. Jednání se nekonalo, protože odboráři jednací sál opustili ještě dříve, než jednání vůbec začalo.

Premiér se následně omluvil. Při zahájení dnešního jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR jsem ostře a emotivně kritizoval zástupce odborů i zaměstnavatelů za jejich postoj při rušení daňového zvýhodnění stravenek. Za své neadekvátní vystoupení se velmi omlouvám a žádám obě strany, aby pokračovaly v jednání. – uvedl Topolánek v tiskovém prohlášení.

Zdá se ale, že omluvou roztržka nekončí. Tripartita vůbec neplní svoji roli. Vláda něco předkládá a zaměstnavatelé nebo zástupci zaměstnanců to trhají na kusy. Pokud jsem měl pochybnosti, po stravenkách mám jistotu. Jednám se slepými a hluchými, řekl Mirek Topolánek v rozhovoru, který dnes zveřejnil server iHNed.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).