Hlavní navigace

Příručka pro budoucí důchodce

16. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Důležité otázky a odpovědi týkající se budoucích důchodců zodpovídá nová příručka z dílny České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ). Publikace „Příručka budoucího důchodce v roce 2010“ provede formou otázek a odpovědí důležitými kroky, které je třeba znát před podáním žádosti o starobní důchod, poskytne informace o výpočtu a způsobu výplaty důchodu, či o možnostech výdělečné činnosti při pobírání starobního důchodu.

Dozvíte se zde mimo jiné: kdy je možné odejít do starobního důchodu dle uvedené tabulky důchodového věku, jaké doklady je třeba předložit při žádosti o starobní důchod, co dělat, když chybí některé dokumenty, zda lze chybějící pojistné doplatit, jak požádat o důchod v členské zemi EU, či co dělat, když nesouhlasíte s výší důchodu. A že odchod do starobního důchodu není povinnost, ale vaše právo. To vše doplňují praktické příklady s výpočty, nechybí přehled platných právních předpisů a potřebné kontakty.

Online náhled


Zdroj: ČSSZ

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).