Hlavní navigace

Přiznání elektronicky podá jen minimum podnikatelů

17. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Za zbytečně zbyrokratizovanou považuje komunikaci s úřady celých 96 % podnikatelů z řad malých a středních firem a živnostníků. To je výsledek zveřejněného průzkumu Asociace malých a středních podnikatelů (AMSP).

Průzkum rovněž odhalil, že daňové přiznání za rok 2010 hodlá podat elektronicky jen 41 % podnikatelů. Tuto možnost využívá pravidelně (více jak 3 roky) jen zhruba pětina firem a téměř polovina firem zatím nepodala daňové přiznání elektronicky ani jednou. Uvedený výsledek je výzvou pro státní správu, aby učinila elektronický způsob podání daňového přiznání pro podnikatele dostupnější a atraktivnější a aby odstranila zbytečné administrativní překážky a náklady s ním dosud spojené, uvedl předseda představenstva AMSP ČR Karel Havlíček. Dodává, že pro podání daňového přiznání elektronicky většina respondentů využije na 1. místě datové schránky, na 2. místě pak webovou aplikaci ministerstva financí „EPO“.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).