Hlavní navigace

Přiznání k dani už podal. Potřebuje peníze, daň ještě neuhradil. Je to problém?

24. 3. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V souvislosti s posunutím nejzazšího termínu pro přiznání k dani se objevuje celá řada otázek. Jak je to s pozdním uhrazením daně, pokud už je přiznání podáno?

V souvislosti s aktuální situací spojenou s šířením koronavirové infekce byla vydána celá řada opaření a stejně tak i úlev pro živnostníky a podnikatele. Například nemusí narychlo řešit podání přiznání. Nejzazší termín je posunut z 1. dubna 2020 na 1. července 2020. 

Někteří poplatníci však své přiznání k dani finančnímu úřadu již poslali. Následně však v reakci na situaci, kdy museli například omezit svou činnost, peněžní prostředky použili na režijní náklady a tudíž je nepoužili k uhrazení daně. 

Je možné uhradit daň také do 1. července? 

Finanční správa ČR v rámci otázek a odpovědí týkajících praktických situací potvrzuje, že je tento postup možný. 

Poplatníkům je umožněno, aby svá přiznání podali až do 1. července 2020 a rovněž nejpozději v tomto termínu svoji daňovou povinnost zaplatili. Využijí-li poplatníci pro podání daňového přiznání k dani z příjmů tuto možnost, pak nemusí Finanční správě nic dokládat ani prokazovat a k odpuštění sankcí, které dle zákona vznikají, dochází generálním pardonem automaticky, odpovídá Finanční správa ČR na své webu 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).