Hlavní navigace

Termín pro podání přiznání k DPH se blíží

22. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V lednu 2009 vstoupila v platnost novela Zákona o DPH a také nový tiskopis přiznání. Nový tiskopis je kratší, přehlednější a konečně pro podnikatele srozumitelnější. Běžný plátce si tak jistě zvládne, bez větších potíží, vyplnit daňové přiznání sám.

Plátci, kteří mají čtvrtletní zdaňovací období vyplňují nový tiskopis (č. 25 5401 MFin 5401 – vzor č. 15)Přiznání k DPH poprvé právě v těchto dnech. Termín pro podání přiznání připadá na pondělí 27. dubna.

Na rozdíl od let minulých, kdy jsme vyplňovali 4 strany tiskopisu, nový formulář je pouze dvoustránkový. Řádky, které se nejčastěji vyplňují, jsou vizuálně zvýrazněné, jsou tmavozeleně podbarvené, což usnadní orientaci při vyplňování přiznání.

Podnikatel, který je plátcem DPH a neuskutečňuje své ekonomické činnosti v rámci Evropského společenství a ani ve třetích zemích, tj. mimo EU, vystačí většinou právě se zvýrazněnými řádky. To se týká především živnostníků, kteří podnikají pouze na území České republiky. Jsou to podnikatelé, kteří realizují veškeré nákupy a prodeje na tuzemském trhu. Čtěte více: Přiznání k DPH v roce 2009 vyplníte hravě

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).