Hlavní navigace

Prodej cateringu ČSA posvětila valná hromada

23. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mimořádná valná hromada Českých aerolinií dnes odsouhlasila prodej dceřiné společnosti Air Czech Catering firmě Alpha Overseas Holdings. Definitivní vypořádání transakce se očekává na přelomu března a dubna 2008. Informovala o tom tisková mluvčí ČSA Daniela Hupáková. Smluvní dokumentace včetně stanovených podmínek v souvislosti s převzetím společnosti byla oběma stranami podepsána letos v polovině ledna.

Prodej cateringu a zaměření společnosti na hlavní předmět podnikání je součástí ozdravné Strategie ČSA pro období 2006 až 2008. Tu schválila valná hromada společnosti jako tříletou koncepci na záchranu, stabilizaci a rozvoj společnosti. Podle prezidenta ČSA Radomíra Lašáka budou prostředky získané z prodeje investovány do vlastního majetku společnosti, což umožní vyvázat ČSA z dluhů a uvolněné prostředky využít na další rozvoj.

V souvislosti s prodejem cateringu bylo osloveno 67 potenciálních zájemců o koupi. 24 z nich vyjádřilo zájem zúčastnit se prodejního procesu. Celkem 17 investorů podalo v lednu 2007 předběžné nabídky. 1. dubna 2007 byl catering vyčleněn do samostatné dceřiné společnosti Air Czech Catering a sedmi firmám, které prokázaly dostatečnou finanční sílu, bylo umožněno provést v cateringu Due dilligence. Finální nabídku pak v říjnu podaly 2 firmy, z nichž nejlepší a nejvýhodnější podmínky nabídla společnost Alpha Overseas Holdings Limited, jedna z největších světových společností zajišťujících podporu pro leteckou dopravu na více než 200 pobočkách v 17 zemích pěti světadílů.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).