Hlavní navigace

Prodej cateringu ČSA posvětila valná hromada

Sdílet

Mimořádná valná hromada Českých aerolinií dnes odsouhlasila prodej dceřiné společnosti Air Czech Catering firmě Alpha Overseas Holdings. Definitivní vypořádání transakce se očekává na přelomu března a dubna 2008. Informovala o tom tisková mluvčí ČSA Daniela Hupáková. Smluvní dokumentace včetně stanovených podmínek v souvislosti s převzetím společnosti byla oběma stranami podepsána letos v polovině ledna.

Prodej cateringu a zaměření společnosti na hlavní předmět podnikání je součástí ozdravné Strategie ČSA pro období 2006 až 2008. Tu schválila valná hromada společnosti jako tříletou koncepci na záchranu, stabilizaci a rozvoj společnosti. Podle prezidenta ČSA Radomíra Lašáka budou prostředky získané z prodeje investovány do vlastního majetku společnosti, což umožní vyvázat ČSA z dluhů a uvolněné prostředky využít na další rozvoj.

V souvislosti s prodejem cateringu bylo osloveno 67 potenciálních zájemců o koupi. 24 z nich vyjádřilo zájem zúčastnit se prodejního procesu. Celkem 17 investorů podalo v lednu 2007 předběžné nabídky. 1. dubna 2007 byl catering vyčleněn do samostatné dceřiné společnosti Air Czech Catering a sedmi firmám, které prokázaly dostatečnou finanční sílu, bylo umožněno provést v cateringu Due dilligence. Finální nabídku pak v říjnu podaly 2 firmy, z nichž nejlepší a nejvýhodnější podmínky nabídla společnost Alpha Overseas Holdings Limited, jedna z největších světových společností zajišťujících podporu pro leteckou dopravu na více než 200 pobočkách v 17 zemích pěti světadílů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).