Hlavní navigace

Prodejci kaprů jsou pod dohledem veterinárních inspektorů. Zavítali jsme mezi ně

22. 12. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Prodej vánočních kaprů. Byznys, který trvá jen pár dní v roce, ale obnáší své. Pár prodejců jsme navštívili, nahlédněte do fotogalerie.

Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) také letos kontrolují pouliční prodejce vánočních kaprů. K 19. prosinci je téměř 2400 prodejních míst po celé České republice. Při kontrolách se zaměřují zejména na zacházení s živými rybami a na hygienické podmínky prodeje.

Z dlouhodobého hlediska se úroveň prodeje vánočních kaprů zlepšuje. Myslím si, že má na to vliv zejména osvěta, ale také důsledný veterinární dozor, který se zaměřuje především na problémové prodejce z předchozích let, uvedl ministr zemědělství Miroslav Toman.

Povinnosti pouličního prodejce vánočních kaprů

Aby měly krajské veterinární správy přehled, kolik stánků s kapry se na území jejich regionu objeví a kde se budou nacházet a mohly tak plánovat kontroly prodejců, mají prodejci povinnost nejpozději sedm dní před zahájením prodeje podat o tom ohlášení. Letos se nejvíce prodejců nahlásilo v Jihomoravském kraji 338, v Moravskoslezském kraji 329 a ve Středočeském kraji – 308. V Praze letos eviduje SVS 251 prodejních míst.

Cena za vánočního kapra mírně stoupla

Také prodejci kaprů zvýšili cenu. Malý kapr vyjde přibližně 70 korun, středně velký na okolo 104 a větší výběroví kapři skoro na 110 korun za kilo. 

Zavítejte s námi mezi prodejce vánočních kaprů v Praze. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).