Hlavní navigace

Profesionální asistent/asistentka nad zlato

12. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V Česku bylo dosud nahlíženo na asistentské a administrativní pozice se značným despektem. To se pokusí změnit nově založená Asociace Profesionálů v Administrativě (zkráceně APA). Ta si klade za cíl podporu prestiže a vyšší profesionální úrovně pracovníků na náročných asistentských a administrativních pozicích.

Její zakladatelé se inspirovali úspěšnými příklady ze zahraničí, kdy např. v USA byla již v roce 1942 založena asociace „National Secretaries Association“, která působí dodnes pod zkratkou IAAP.

Prezident APA, Jan Poledník, říká: Rozhodli jsme se následovat skvělé zkušenosti partnerů ze zahraničí a založit rozsáhlý projekt, který je určen všem ženám a mužům se zájmem o problematiku moderní administrativy a mají chuť zvýšit svojí hodnotu pro sebe samé, pro svého zaměstnavatele, i na trhu práce vůbec.

Pro podnikatele vznik asociace znamená možnost nalézt administrativní pracovníky, jejichž profesionální úroveň je garantována.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).