Hlavní navigace

Provozovatelům zimních zahrádek se zřejmě sníží tržby

4. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Venkovní ohřívače vzduchu, které využívají například provozovatelé zimních zahrádek před svými restauracemi, by měly podle europoslanců zmizet z trhu. Návrh, který podpořilo 536 z 592 záko­nodárců, by tak zřejmě mohl některé podnikatele připravit o část příjmů. Zprávu přinesla ČTK.

Autoři návrhu vyzývají Evropskou komisi k vypracování časového harmonogramu pro stažení energeticky neefektivních předmětů z trhu. Objevují se však i kritici, podle kterých by realizace návrhu mohla mít citelný dopad na podnikatele. Podle odhadů odborníků by mohla být ztráta pro restauratéry a pohostinský průmysl jen v Británii asi 250 milionů liber ročně .

Podle europoslanců z ODS však mnohem účinnější cesta, jak dosáhnout vyšší energetické účinnosti, vede přes tržní mechanismy, ne přes politicky motivované kampaně založené na daňových deformacích a dalších regulačních opatřeních administrativního charakteru. Podle mluvčího Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamury jsou navíc vyhřívané zahrádky jedním z mála lákadel, které Praha turistům v zimě nabízí. A vliv teplometů na životní prostředí je ve srovnání například s leteckou dopravou mizivý.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).