Hlavní navigace

Stavební spořitelny Raiffeisen a Hypo se mohou sloučit

4. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stavební spořitelny Raiffeisen a Hypo se mohou sloučit. Fúzi již povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), podle kterého spojení podstatně nenaruší hospodářskou soutěž. Vznikne tak trojka na trhu stavebního spoření se zhruba milionem smluv a více než 20procentním podílem na trhu. Dnes to ČTK oznámil mluvčí úřadu Kristián Chalupa.

Raiffeisen bude v mít v Hypo stavební spořitelně stoprocentní podíl a plánuje stát se postupně dvojkou na trhu stavebního spoření. První příčku si drží Českomoravská stavební spořitelna s téměř 2,5 milionem smluv. Za ní s více než milionem kontraktů stojí Stavební spořitelna ČS, kterou od nové trojky dělí nyní jen asi 150 tisíc smluv.

Stavební spořitelna Hypo patří do skupiny UniCredit Bank, která vznikla sloučením HVB Banka Bank a Živnostenské banky na podzim loňského roku. Ke konci září loňského roku spořitelna evidovala přes 420 tisíc smluv o stavebním spoření. Stavební spořitelna Raiffeisen má asi o polovinu smluv více. Ze 75 procent ji vlastní Raiffeisen Bausparkassen Holding a zbylých 25 procent patří tuzemské Raiffeisenbank.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).