Hlavní navigace

RegioJet tvrdě proti ČD, chce zrušit dotované vlaky

12. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ve vyostřenou válku se rozhořel boj mezi společnostmi RegioJet a České dráhy. Žluté vlaky Radima Jančury požadují, aby ministr dopravy zrušil dotace pro vlaky na trase, kde soupeří o zákazníky společně s Českými drahami. Jenže ty na rozdíl od RegioJetu dostávají od státu na provoz vlaků dotace, díky čemuž si mohly nedávno dovolit snížení základního jízdného ihned potom, co se na kolejích rozjely žluté vlaky. RegioJet se proto sešel s ministrem dopravy, aby rozhodl, zda jsou takové dotace nutné.

„Základní otázkou jednání zástupců RegioJet s ministrem dopravy bylo, zda je ministerstvo jako dobrý hospodář schopno přijmout rychlé rozhodnutí o tom, že přestane dotovat provoz vlaků ČD na trasách, na kterých jsou jiní dopravci připraveni jezdit bez dotací,“ komentoval schůzku Aleš Ondrůj, mluvčí společnosti RegioJet. Podle něj však z jednání žádný výstup nevzešel. Na konci jednání zazněl neurčitý příslib uskutečnění diskuse formou kulatého stolu za účasti dalších dopravců na téma provozování dálkových vlaků v ČR, doplnil Ondrůj.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).