Hlavní navigace

Restaurace pouze do 20 hodin, zavřou se fitness centra. A další nová opatření

8. 10. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Vláda navrhla další nová mimořádná opatření proti šíření koronaviru, která se citelně dotknou podnikatelů.

Restaurace a ostatní stravovací zařízení budou muset zavírat už ve 20 hodin. Toto opatření platí již od pátku 9. října. Změní se povolený počet osob u stolu. Zatímco nyní může být u jednoho stolu 6 osob, nově budou moci sedět u stolu pouze čtyři osoby. Od 9. 10. se také uzavřou fitness centra, plavecké bazény a koupaliště.

Konec kulturních akcí

Vláda od pondělka 12. října zavře divadla, kina a zoologické zahrady. Stejně tak se zastaví sport ve vnitřních zařízeních. Hrát se nebudou ani profesionální ligy. Od pondělí s také uzavřou divadla. 

Do pondělí bude platit stávající režim, ve kterém mohou divadla hrát, ovšem bez přestávek na občerstvení. V jednom sále může být aktuálně maximálně 500 lidí s rouškami, stejně jako v kinosále. Nesmí se ale hrát opera a další představení s převahou zpěvu, zpívat se nesmí ani ve školách či v kroužcích nebo jiných spolcích.

Změny se týkají také škol. Všechny střední školy a vysoké školy přejdou na dva týdny na on-line výuku. Výjimku bude mít jen praxe. Na 2. stupni základních škol se třídy rozdělí na půl. Jedna ve škole, druhá na dálku z domova. Prodlouží se taky podzimní prázdniny na konci října na celý týden.

Detailní přehled přineseme, jakmile budou mít opatření písemnou podobu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).