Hlavní navigace

S koncem ledna dvě daňová přiznání. Ti s datovkou je musí podat elektronicky

13. 1. 2020
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Konec ledna je spojen hned se dvěma daňovými povinnostmi. V případě vlastnictví datové schránky musí být splněny elektronicky.

Na konci ledna musí ti, kterých se to týká, podat daňové přiznání k dani silniční a taky k dani z nemovitých věcí. Finanční správa upozorňuje všechny majitele datových schránek. 

Má-li daňový subjekt nebo jeho zástupce zpřístupněnou datovou schránku, musí podat daňové přiznání elektronicky – datovou zprávou, ideálně prostřednictvím aplikace Elektronická podání pro Finanční správu ČR, připomíná finanční správa na svém twitterovém profilu. 

Pokuty za nepodání přiznání online

Elektronicky musí podávat řádné, dodatečné nebo opravné přiznání k dani, a to v požadovaném formátu. Kdo tak neučiní, riskuje pokutu. 

Správce daně nicméně například zrovna u daně z nemovitých věcí poplatníka nejprve vyzve, aby své pochybení napravil a přiznání podal elektronicky. Teprve v případě, že výzvu ignoruje, dostane pokutu ve výši 2000 Kč.

Všechny potřebné informace k podání daňového přiznání k dani z nemovitých věcí najdete v článku Co se změnilo u daně z nemovitých věcí v roce 2020?

Pokud se vás týká daň silniční, využijte textu, který nabízí všechny potřebné údaje a termíny: Používáte při podnikání auto? Musíte podat přiznání k silniční dani za rok 2019

Co dalšího přinesl uplynulý týden na serveru Podnikatel.cz?

Nepostižitelné minimum se od ledna 2020 zvyšuje. Další zvýšení bude následovat. Zřejmě již v březnu. Vyšší nezabavitelná částka v exekucích od ledna 2020 

I malinký zaměstnavatel může být pro zaměstnance a lidi, co chtějí novou práci, atraktivní. Přesto, že jim nemůže poskytnout ten nejvyšší plat a mraky benefitů. Malý zaměstnavatel může mít výhody. Jak lákat lidi, když je nemůžete přeplatit?

I v roce 2020 se změnila výše zálohy na zdravotní pojištění. Myslete na změnu trvalého příkazu, v nové výši musí být zaplacená už za leden. Nezapomeňte na změnu výše zálohy na zdravotní pojištění. Platí se už za leden

Průměrná mzda každoročně ovlivňuje podporu v nezaměstnanosti. Přinášíme tradiční souhrn pravidel pobírání podpory s aktualizovanými údaji pro rok 2020. Vyšší podpora v nezaměstnanosti. Zvyšují se i možnosti přivýdělku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).