Hlavní navigace

Sociálka zřizuje nové klientské centrum

11. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Bylo otevřeno nové klientské centrum Ústředí České správy sociálního zabezpečení v Křížové ulici 25 na pražském Smíchově. Centrum nahradilo dosavadní informační kancelář ve stejné lokalitě. Ta nevyhovovala svým stísněným prostorem, kde nebylo vždy možné zajistit dostatečně diskrétní jednání s klienty. Jak uvedla sama sociálka: Tvořily se fronty a zcela chybělo zázemí pro čekající. Leckdy museli postávat venku před vchodem, pod širou oblohou. Nyní je tomu konec. Nové centrum má výrazně lepší zázemí pro zájemce o informace o svých důchodech a důchodovém systému z celé České republiky.

V novém centru se již žádné fronty neočekávají. Klienti si jednoduše vezmou lístek s pořadovým číslem a sledují displej vyvolávacího systému, který je nasměruje ke konkrétní přepážce. Dvě přepážky jsou za skleněným odzvučením pro případné diskrétnější jednání. Čekací zázemí klientského centra tvoří 30 sedaček rozmístěných v prostoru s výhledem na Prahu.

Přestože centrum sídlí v prvním patře hlavní budovy Ústředí ČSSZ, je zajištěn bezproblémový přístup pohybově handicapovaných. Do zvýšeného přízemí posuvnou plošinou, do patra následně dostatečně prostorným výtahem. Prostory budou rovněž využity pro školení pracovníků ČSSZ a kanceláře pro zhruba 50 zaměstnanců, kteří budou přesunuti z dosud pronajatých prostor.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).