Hlavní navigace

Soudní jednání online

9. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ministerstvo spravedlnosti pokročilo v elektronizaci justice. Spustilo totiž internetové stránky infoSoud, kde je možné vyhledat stav soudního jednání. A to podle soudu a spisové značky. Tato služba zpřístupňuje účastníkovi řízení informace o průběhu jeho vlastního sporu prostřednictvím internetu. Lidem ušetří čas při zjišťování těchto údajů a zároveň se sníží zatíženost kanceláří soudů, protože ubude například počet telefonických dotazů o postupu řízení, říká podle vládního portálu ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil. Důležité je, že se nezveřejňují osobní údaje.

InfoSoud je vedle ePodatelny a elektronického insolvenčního rejstříku další službou v rámci eJustice.

Pospíšil byl podle svých slov vždy zastáncem maximálně otevřené justice. Na letošní rok pak ministr plánuje spustit elektronický platební rozkaz a elektronickou úřední desku. Všechny služby eJustice by pak měly fungovat do roku 2012.

Redaktorka business serveru Podnikatel.cz zkusila přes infoSoud vyhledat jeden skutečný soudní spor. Po zadání spisové značky a soudu, který spor řeší, se přehledně zobrazí:

  • stav věci
  • informace o zahájení a předmětu řízení
  • informace, co se se spisem děje a jaká již soud vydal rozhodnutí – a to včetně data, kdy případně nabylo rozhodnutí právní moci
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).