Hlavní navigace

Setkání u kulatého stolu – spolupráce podnikatelů a škol

12. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zejména pro podnikatele z jižních Čech je určeno setkání u kulatého stolu, které se bude zabývat spoluprací mezi podnikatelským sektorem a vzdělávacími institucemi.

Diskuze si klade za cíl najít možnosti řešení nedostatku kvalifikovaných pracovníků, se kterým se podnikatelé potýkají. Čtěte více: Stavební firmy se dostávají do problémů, zedničina netáhne

Když jsme uvažovali, jak nejlépe do tohoto problému vstoupit, uvědomili jsme si, že základem je bližší spolupráce firem a škol. Kvalifikovaného zaměstnance, schopného vyhovět požadavkům zaměstnavatele, může připravit škola právě za účasti firmy jako potencionálního budoucího zaměstnavatele, říká Helena Halabicová, pracovnice oddělení podpory podnikání a rozvoje lidských zdrojů z pořadatelské Jihočeské hospodářské komory.

Ta akci organizuje ve spolupráci s Výstavištěm České Budějovice. Letos se jedná již o druhé setkání tohoto typu. První se uskutečnilo v květnu a byl o ně velký zájem.

Debata se uskuteční ve středu 17. září 2008 v rámci výstavy Vzdělávání a řemeslo na českobudějovickém výstavišti.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).