Hlavní navigace

Stahujte přehled o příjmech a výdajích za rok 2013 pro ČSSZ

28. 1. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: www.sxc.hu
Server Podnikatel nabízí interaktivní přehled o příjmech a výdajích za rok 2013, který připravila ČSSZ. K dispozici už tak máme všechny přehledy a přiznání.

Ačkoli se přehledy o příjmech a výdajích podávají až po daňovém přiznání, server Podnikatel.cz už nyní podnikatelům nabízí všechny potřebné formuláře. Nově přibyl interaktivní přehled o příjmech a výdajích pro ČSSZ za rok 2013, který ČSSZ zveřejnila před několika dny.

Stejně jako přehled pro zdravotní pojišťovnu se i přehled pro ČSSZ podává nejpozději do jednoho měsíce od doby, kdy se mělo podat daňové přiznání. Pro OSVČ bez daňového poradce platí termín pátek 2. května a pro OSVČ s poradcem pátek 1. srpna. Za den podání se považuje den, kdy ČSSZ přehled obdrží. U osobního nebo elektronického podání se za den podání bere tento den. Pokud OSVČ zasílá přehled poštou, za den podání se považuje den, kdy pošta tiskopis přijala.

Přestože to původně vypadalo, že OSVČ budou muset přehled podávat elektronicky, nakonec došlo k ročnímu odkladu. Také za rok 2013 tak mohou OSVČ podávat přehledy v klasické papírové podobě.

Pojistné se doplácí do 8 dnů

Případný doplatek pojistného musí OSVČ uhradit do 8 dnů od reálného odevzdání přehledů. To znamená, že pokud podnikatel podá přehled v poslední možný den, 2. května, musí pojistné doplatit do 10. května. V případě, že ale přehled odevzdá například už 3. března, má povinnost uhradit nedoplatek do 11. března. Za den platby se považuje den, kdy má ČSSZ peníze na účtě. U platby složenkou nebo převodem by si podnikatel měl nechat časovou rezervu a peníze neposílat v poslední den lhůty.

Čtěte také: Čtěte, kdy a jak musíte zvýšit zálohy na zdravotní a sociální pojištění 2014

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).