Hlavní navigace

Studenti mají zdrávko placené až do 26 let

27. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zdravotní pojištění platí za studenty stát až do 26 let jejich věku, či do konce jejich studia. Nezáleží přitom, jestli ukončíte studium státnicí v řádném termínu, nebo v náhradním. Podle zákona o státní sociální podpoře začíná soustavná příprava dítěte na budoucí povolání na vysoké škole nejdříve dnem, kdy se dítě stává studentem vysoké školy, a končí dnem, kdy dítě ukončilo vysokoškolské studium.

Zákon o vysokých školách pak specifikuje, že za den řádného ukončení studia se považuje den, kdy byla vykonána státní zkouška předepsaná na závěr studia nebo její poslední část. Podmínkou jen je, že studium musí být ukončeno vykonáním stanovené zkoušky. Do dne takového ukončení studia zůstává dotyčný studentem a tím i nezaopatřeným dítětem (samozřejmě nejdéle do 26 let věku) a pojistné na zdravotní pojištění za něj hradí stát, upřesnil Jiří Rod, tiskový mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).