Hlavní navigace

Testování eNeschopenek končí

31. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V těchto dnech ČSSZ úspěšně završila „ostré“ pilotní testování projektu eNeschopenka. Aplikace slouží k vedení evidence práceneschopných klientů a měla by lékařům zjednodušit administrativu. Veškeré informace o vzniku, změně či ukončení dočasné pracovní neschopnosti se budou předávat počítačovou cestou přímo ČSSZ. Lékaři nebudou muset vyplňovat a zasílat papírové neschopenky.

U některých lékařů zatím projekt naráží na obavu z vysokých vstupních investic. Počítače si ovšem lékaři stejně většinou pořizují například kvůli evidenci pacientů či tisku receptů. Přístupu na internet pak mnohdy používají již teď pro e-mailové objednávání klientů a pátrání po nových informacích o léčbě a lécích. Vytvořit jednotný přístupový (volně dostupný) software zatím bohužel nešlo, protože lékaři používají velkou škálu různých programů pro databázi pacientů, z níž je třeba vygenerovat údaje do neschopenkového podání, uvádí Pavel Gejdoš, tiskový mluvčí ČSSZ.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).