Hlavní navigace

Tipy na čtení během prodlouženého víkendu

8. 5. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Server Podnikatel.cz přináší kromě zpravodajských a poradenský článků rovněž i témata vztahující se k manažerskému životu a volnočasovým aktivitám. Vybíráme pár tipů na čtení.

Manažeři nejčastěji snídají v klidu domova, přesto ne příliš zdravě

Snídaně – základ každého dne. Od odborníků na zdravou výživu to slýcháme už dlouho. A zdá se, že jejich úsilí slaví úspěch. Podle průzkumu jednoho obchodního řetězce si pravidelnou snídani dopřávají tři ze čtyř Čechů. Mnozí z nich ji ovšem odbývají.

Dochází vám nápady? Vyvětrejte si hlavu na moři

Každý z nás potřebuje odpočívat, a léto k tomu přímo vybízí. Řada lidí jede zapomenout na pracovní povinnosti do přímořských letovisek. Plavit se po mořské hladině už není v současnosti žádný problém. Na koupi námořní plachetnice, jachty nebo katamaránu jsou sice potřeba statisíce až miliony korun, na jejich pronajmutí však stačí „pouhé“ desetitisíce.

Rauty patří k manažerskému životu. Víte, jak se na nich chovat?

Raut – společenská událost, jejíž obliba u nás stále stoupá. Slavnostní občerstvení bývá součástí firemního večírku, premiéry nebo jiné oslavy. Atmosféra na rautu bývá uvolněná. Ale pozor! Striktní pravidla společenského chování platí i tady.

Jak se (ne)stát workholikem

Práce, práce, práce. Neumíte myslet téměř na nic jiného, než na ni. O víkendu nedokážete v klidu zamáčknout budík a spát dál. Na všechny, kdo se vás snaží od práce odtrhnout, vrčíte. Váš rodinný i společenský život je narušený, protože krom práce nemáte na nic čas ani náladu. Dokonce i koníčky a jiné relaxační záliby musely ustoupit práci. Ta se stala pro vás závislostí až posedlostí. S největší pravděpodobností jste se stali workholikem.

Golf – novodobá psychická relaxace

Na rozdíl od anglosaských zemí byl donedávna golf v Česku symbolem snobského stylu života. Postupně se ale začal stávat všeobecně uznávaným sportem, a tím pádem i cenově přijatelnějším. Co láká k této originální hře lidi, kteří nemají volného času na rozdávání?

tip-do-článku-aktuálně-pro-účetní

Supermoderní vzhled? Do zaměstnání rozhodně NE!

Pokud nepracujete pro někoho jako jsou Gaultier, Kenzo nebo Versace, neuvádíte módní program v televizi, nepracujete jako propagátor módy, nejste hvězda showbyznysu ani sportovní ikona, není ve vašem šatníku místo pro nové extrémní módní styly a různé výstřelky. Respektive je tam mít můžete, ale neměli byste je nosit do zaměstnání.

Základem úspěchu jsou barvy

Mužský korporátní svět stále trpí nedostatky v oblékání. Takzvaný manažerský dress code se až na výjimky stále považuje pouze za okrajovou součást dnešního businessu. Mnozí manažeři si neuvědomují, že vizitku jejich firmě nedělají pouze obchodní aktivity, ale rovněž i jejich vizáž v úzkém sepjetí s jejich vystupováním. Obleky nejsou jen o ležérním stylu, je dobré pamatovat i na určité zásady, kterými jsou například kombinace barev.

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Více informací o autorovi

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).