Hlavní navigace

Tipy na čtení během prodlouženého víkendu

8. 5. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Server Podnikatel.cz přináší kromě zpravodajských a poradenský článků rovněž i témata vztahující se k manažerskému životu a volnočasovým aktivitám. Vybíráme pár tipů na čtení.

Manažeři nejčastěji snídají v klidu domova, přesto ne příliš zdravě

Snídaně – základ každého dne. Od odborníků na zdravou výživu to slýcháme už dlouho. A zdá se, že jejich úsilí slaví úspěch. Podle průzkumu jednoho obchodního řetězce si pravidelnou snídani dopřávají tři ze čtyř Čechů. Mnozí z nich ji ovšem odbývají.

Dochází vám nápady? Vyvětrejte si hlavu na moři

Každý z nás potřebuje odpočívat, a léto k tomu přímo vybízí. Řada lidí jede zapomenout na pracovní povinnosti do přímořských letovisek. Plavit se po mořské hladině už není v současnosti žádný problém. Na koupi námořní plachetnice, jachty nebo katamaránu jsou sice potřeba statisíce až miliony korun, na jejich pronajmutí však stačí „pouhé“ desetitisíce.

Rauty patří k manažerskému životu. Víte, jak se na nich chovat?

Raut – společenská událost, jejíž obliba u nás stále stoupá. Slavnostní občerstvení bývá součástí firemního večírku, premiéry nebo jiné oslavy. Atmosféra na rautu bývá uvolněná. Ale pozor! Striktní pravidla společenského chování platí i tady.

Jak se (ne)stát workholikem

Práce, práce, práce. Neumíte myslet téměř na nic jiného, než na ni. O víkendu nedokážete v klidu zamáčknout budík a spát dál. Na všechny, kdo se vás snaží od práce odtrhnout, vrčíte. Váš rodinný i společenský život je narušený, protože krom práce nemáte na nic čas ani náladu. Dokonce i koníčky a jiné relaxační záliby musely ustoupit práci. Ta se stala pro vás závislostí až posedlostí. S největší pravděpodobností jste se stali workholikem.

Golf – novodobá psychická relaxace

Na rozdíl od anglosaských zemí byl donedávna golf v Česku symbolem snobského stylu života. Postupně se ale začal stávat všeobecně uznávaným sportem, a tím pádem i cenově přijatelnějším. Co láká k této originální hře lidi, kteří nemají volného času na rozdávání?

Podnikove It nový

Supermoderní vzhled? Do zaměstnání rozhodně NE!

Pokud nepracujete pro někoho jako jsou Gaultier, Kenzo nebo Versace, neuvádíte módní program v televizi, nepracujete jako propagátor módy, nejste hvězda showbyznysu ani sportovní ikona, není ve vašem šatníku místo pro nové extrémní módní styly a různé výstřelky. Respektive je tam mít můžete, ale neměli byste je nosit do zaměstnání.

Základem úspěchu jsou barvy

Mužský korporátní svět stále trpí nedostatky v oblékání. Takzvaný manažerský dress code se až na výjimky stále považuje pouze za okrajovou součást dnešního businessu. Mnozí manažeři si neuvědomují, že vizitku jejich firmě nedělají pouze obchodní aktivity, ale rovněž i jejich vizáž v úzkém sepjetí s jejich vystupováním. Obleky nejsou jen o ležérním stylu, je dobré pamatovat i na určité zásady, kterými jsou například kombinace barev.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).