Hlavní navigace

Tipy na české e-shopy s originální nabídkou, některým naprosto propadnete

28. 6. 2010
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: 258398
Pryč jsou doby, kdy Češi soustřeďovali svůj zájem pouze na nabídku hypermarketů. Vytvářejí stále větší poptávku po originalitě, což se projevuje v kreativitě menších českých e-shopů.

Češi mají stále větší hlad. Jejich nenasytnost přitom spočívá v touze po tradičním a originálním zboží. Velkým hitem se v poslední době staly tzv. farmářské trhy, kde nakupující nenarazí na nic fádního a ze všeho oči jen přecházejí.

Časy, kde kupující soustřeďovali svůj zájem pouze na běžnou nabídku obchodních řetězců, jsou pryč. Češi už se nespokojí s deseti druhy jogurtů, rád by ochutnali bio zboží či klasický hutný jogurt ve skleničce, na který si pamatují ještě z dob svého dětství. Supermarkety si bio zboží přivlastnily a stavějí na tom svůj marketing, jenže podnikaví Češi je už začínají pomalu předhánět. Důkazem jsou právě farmářské trhy.

Jenže nenasytnost nespočívá pouze v bio potravinách, kupující hledají i originální produkty, kterými by si rádi vybavili například byt či pořídili své ratolesti něco originálního a tomu se přizpůsobuje i nabídka menších českých e-shopů. Přinášíme tipy na pár z nich. Čtěte více: Jak uspět mezi e-shopy? Důležitá je orientace na originální nebo tradiční zboží. Zde je inspirace

Máte tip na e-shop s originální nabídkou?

Pomozte čtenářům s orientací v nabídce českých e-shopů. Pokud jste provozovatelem či pravidelným návštěvníkem internetového obchodu, který stojí za zmínku, napište nám na adresu: redakce@podni­katel.cz

E-shop pro ty nejmenší

E-shop Andílkové

Opravdu širokou nabídku nabízí internetový obchod pro děti Andílkové.cz. V jeho nabídce jsou kromě dětského a kojeneckého oblečení také hračky, praktické potřeby do dětského pokojíčku, vychytávky, které se hodí nejen dětem, ale především i maminkám. Vekou chloubou tohoto online shopu je však především bio oblečení a výbavička pro děti. To se hodí v okamžiku, kdy ratolest má různé alergie či kožní problémy.

E-shop, který je jednoznačně bio

E-shop Bioobchod

Již od roku 2001 je v provozu Bioobchod.cz, který zrovna nedávno prošel celkovou rekonstrukcí. Ve své nabídce má kromě bio potravin také čaje a bylinky, kosmetiku, dárkové zboží, ale dokonce i knihy a časopisy. V nabídce je i chlazené zboží, to si však zákazníci musejí vyzvednout osobně v kamenných prodejnách, které jsou k dispozici hned v šesti městech.

E-shop s originalitou i kýčem

E-shop Naoko

Obchod Naoko, který je už léta v Revoluční ulici v Praze 1, znají především místní. Díky jeho online verzi si je však možné objednat zboží i po internetu. A zboží to není ledajaké. Těžko bude hledat originálnější nabídku, než nabízí právě Naoko. S ním si nakupující může vybavit prakticky celý byt, ale na některé kousky musí být opatrný. Často přecházejí až do kýče. Naprostým hitem, na který jsou aktuálně slevy, jsou pak gumové kačenky. Jenže to nejsou ty klasické, žluté, ale obarvené do různých stylů. Do vany, ale zároveň ina klíče si můžete pořídit army kačenku, motorkářskou kačenku či kačenku kosmonauta.

E-shop, který se ve všem přizpůsobil své cílovce

E-shop Liquid

Nejvíce se rádi odlišují mladí nakupující, kteří svou pozornost orientují buď na digitální vychytávky či na módu. Ta u nich ostatně i převládá. Liquidstore.cz má ve své nabídce jedinečné oblečení pro mladé muže i ženy, kteří nechtějí nosit šeď a být ve svém stylu oblékání naprosto originální. E-shop svoji cílovku ostatně přitahuje i svéráznými popisky zboží, které jsou uzpůsobeny žargonu dnešní mládeže: Máš už svoji kočku? Vpusť svoji drahou polovičku i na svoji hruď, zní popisek černého trika s tygrem na hrudi.

E-shop pro mobilní fanatiky

E-shop Allmobil

Svému názvu tento e-shop rozhodně dostál. Allmobil.cz nabízí opravdu velmi širokou nabídku mobilních telefonů. Málokdo však tuší, že provozovatelé tohoto e-shopu dokážou sehnat i mobilní produkty od Applu, které nabízejí s rozhodně lepší cenou než například čeští mobilní operátoři (například při nákupu iPhone 3GS 16 GB můžete ušetřit až 600 korun). Ve své nabídce mají navíc i tolik vyhledávaný iPad či chystaný iPhone 4, na který již přijímají objednávky.

E-shop s robotickými vychytávkami

E-shop Robotické hračky

Pro znuděné děti, které by neměly svou pozornost soustřeďovat pouze na hraní na PC, přichází nabídka zboží e-shopu Robotickéhrač­ky.cz. Zde si v přehledné kategorii mohou vybrat jak kluci tak i holky. Online obchodu rozhodně propadnou i dospělí, kteří si rádi hrají nebo jsou fascinováni světem robůtků všech velikostí. V nabídce jsou i solární hračky, které pobaví celou rodinu a nepotřebují neustále dobíjet. (TIP: solární hračky jsou k dostání i v čínském obchodu Dealextreme.com, který dodává zboží do Česka poštou bez poplatku)

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter. Napište mu přes LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).