Hlavní navigace

Už jenom dva týdny do odevzdání Přehledu s daňovým poradcem

17. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: www.isifa.com
Podnikatelé, kterým dělal daňové přiznání daňový poradce, by měli zbystřit. Zbývají už pouhé dva týdny do odevzdání Přehledu pro pojišťovnu.

Pomalu končí termín pro odevzdání Přehledu o příjmech a výdajích pro zdravotní pojišťovnu těm podnikatelům, kterým daňové přiznání zpracovával daňový poradce. Přehled musejí podat své zdravotní pojišťovně do 1. srpna.

Termín se odvíjí od termínu podání daňového přiznání. Podnikatelé musí vždy podat Přehled nejpozději do jednoho měsíce ode dne, ve kterém měli podat daňové přiznání. Ti, co využili služeb daňového poradce, měli možnost podat daňové přiznání nejpozději do 1. července, přehled tedy musejí odevzdat nejpozději do 1. srpna 2013. 

Ilustrační obrázek.
Autor: www.isifa.com

Daně s daňovým poradcem? Už jen 2 týdny do odevzdání Přehledu.

Nicméně v tom případě byli povinni doložit své zdravotní pojišťovně předem (do 30. dubna), že jim daňové přiznání zpracovává daňový poradce, připomíná Oldřich Tichý, mluvčí VZP. 

Doplatek, který vzniká rozdílem mezi zálohami a vypočtenou skutečnou výší pojistného, je splatný nejpozději do 8 dnů, ve kterém byl nebo měl být podán Přehled. Splatnost se však řídí od data, kdy doplatek dorazí na účet zdravotní pojišťovny, nikoli tím, kdy podnikatel doplatek skutečně zaplatil. Vystavuje se tak riziku penále za pozdní placení.

Například při platbě složenkou je třeba počítat s další časovou rezervou dvou pracovních dnů na převod mezi poštou a jejím poskytovatelem platebních služeb. Podnikatelé také nesmí zapomenout, že od měsíce, kdy byl podán Přehled, musí podnikatel také platit nové vypočtené zálohy, které mu z Přehledu vyšly. 

V letošním roce tyto zálohy v minimální výši (1 748 Kč) platí více než 53 procent všech OSVČ (317 355), zatímco těch, kteří mají zálohy vyšší než minimum, je pouze necelých 8 procent (47 731), doplnil Tichý.

Stejné termíny jako pro Přehled pro zdravotní pojišťovnu platí i pro Českou správu sociálního zabezpečení. Více informací je k dispozici na daňovém speciálu serveru Podnikatel.cz: dane.podnikatel.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).