Hlavní navigace

V Praze zasedají zástupci členů EU a Evropské komise

16. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V Praze dnes již druhým dnem zasedá sedmdesát zástupců členských zemí Evropské unie (EU) a Evropské komise (EK) a jednají o strategických otázkách spolupráce v oblasti vzdělávání a odborné přípravy na základě návrhu Evropské komise o cílech vzdělávání po roce 2010, jehož podoba by měla být schválena právě během českého předsednictví.

V Praze se od včerejšího dne koná zasedání sedmdesáti zástupců členských zemí EU a EK. Akce, jež svolalo ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy , začala včerejším dnem a skončit má dnes. Je mi potěšením přivítat naše rezortní kolegy na pracovním setkání v České republice ještě před tím, než oficiálně zahájíme české předsednictví, uvedl náměstek ministra pro evropské záležitosti Jakub Dürr, který zasedání řídí.

Cílem akce je diskutovat o strategických otázkách evropské spolupráce v oblasti vzdělávání a odborné přípravy. Účastníci zasedání budou poprvé projednávat i návrh EK, kterým směrem by se měla unijní spolupráce ve vzdělávání ubírat po roce 2010 a jehož podoba by měla být schválena právě během českého předsednictví v květnu příštího roku. Čtěte více: Farský: Předsednictví v EU je pro podnikatele rozhodně důležité

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).