Hlavní navigace

Vajíčková aféra: připomeňte si i další 3 průšvihy obchodních řetězců

14. 7. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: www.isifa.com
[3 FOTOGALERIE] Ministerstvo zemědělství upozornilo na dovoz polských vajec za dumpingové ceny. Jenže obchodní řetězce mají za sebou i další velké prohřešky.

Plesnivý chléb, stopy hlodavců, živí červi v regálech. I s tímto se mohl český zákazník setkat v maloobchodních řetězcích. Nabízíme vám pro připomenutí hned 3 velké fotogalerie, které poukázaly na další prohřešky nadnárodních řetězců. 

Plesnivý chléb z rozmrazeného polotovaru v Kauflandu

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) našla v roce 2012 v litoměřickém Kauflandu celkem 64 rozmražených polotovarů chlebů, které byly viditelně napadeny koloniemi plísní. Tyto produkty byly přitom připraveny spolu s jinými druhy polotovarů k rozpékání a následnému prodeji v oddělení čerstvého pečiva. 

Kvůli myšímu trusu uzavřela inspekce Penny Market 

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) uzavřela v roce 2013 prodejnu společnosti Penny Market v Karlových Varech. Důvodem byly myši, respektive výskyt myšího trusu a další stopy činnosti hlodavců včetně požeru potravin v provozovně. 

školení červen - novinky

SZPI proto nařídila prodejci, aby stav v provozovně uvedl do souladu s požadavky právních předpisů a ve spolupráci se specializovanou firmou zajistil řádnou deratizaci. Inspekce zároveň zahájila se společností Penny Market správní řízení ohledně uložení sankce. V rozmezí několika týdnů po sobě se tak jednalo o druhý případ uzavření provozovny společnosti Penny Market, první byl v Domažlicích.

Další myší trus v Penny Marketu

Jenže rok na to zasáhla SPZI v Penny Marketu opět. Tentokrát se jednalo o prodejnu na ulici Edvarda Beneše v Plzni. Našla tehdy stopy přítomnosti hlodavců a jednalo se o výskyt exkrementů přímo na prodejní ploše. Nezvládnutí redukce škůdců v potravinářských provozech je hrubým porušením hygienických předpisů. Vzhledem k zjištěným skutečnostem nemohl prodejce zaručit bezpečnost potravin uváděných do oběhu a proto SZPI prostřednictvím uloženého opatření nařídila neprodleně provozovnu uzavřít, komentoval tehdy situaci Pavel Kopřiva, mluvčí SZPI.

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).