Hlavní navigace

Vloni se nejvíce dařilo firmám v high-tech průmyslu

26. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V roce 2010 v Česku nejvíce prosperovaly high-tech společnosti, jejichž příjmy se v loni zvýšily o pětinu. Nejvíce výsledků pomohl automobilový průmysl, strojírentví a produkce elektrických zařízení, vyplynulo to z Analýzy vývoje ekonomiky ČR a odvětví v působnosti MPO za rok 2010, kterou ministerstvo předkložilo vládě.

Naše Analýza vývoje české ekonomiky za minulý rok přinesla i velmi pozitivní zprávu, že se obnovila tendence rychlejšího růstu produktivity práce než mezd. Nadále ovšem přetrvávají strukturální závislosti a vysoká citlivost na vývoji hospodářství několika klíčových partnerů, komentoval ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek.

Analýza rovněž potvrdila, že na tuzemský stavební sektor dopadla recese se zpožděním, kdy se stavebnictví navzdory všeobecnému růstu propadlo o 7,8 %. Negativně se na tomto odvětví především podepsala opatření vlády i nižší poptávka domácností a firem.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).