Hlavní navigace

Volby ohrožuje výrok Ústavního soudu

2. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Včerejším rozhodnutím Ústavní soud odsunul jednání o předčasných volbách na 10. září, což může způsobit, že se volby vůbec neuskuteční v původně plánovaném říjnovém termínu. Dnes se špičky české politiky sešly u prezidenta, aby se o nastalé situaci poradily.

Podle serveru iDnes se politici na Hradě dohodli na ustanovení expertní skupiny, která v co nejkratší časové lhůtě vypracuje novelu Ústavy. Všichni zúčastnění také vyjádřili snahu, aby se volby uskutečnily v ohlášeném termínu, tj. 9. a 10. září 2009.

Premiér Jan Fischer na včerejší konferenci prohlásil: Chci vás ujistit, že exekutiva státu bude fungovat dál. Také ale dodal, že řešení je především starostí politiků. Přesto kvůli současné situaci premiér zrušil cestu do Mongolska.

Rozhodnutí ústavního soudu znamená vysoké riziko odsunutí voleb, což zvyšuje politickou nejistotu v situaci, kdy jsou veřejné finance pod tlakem kvůli krizi. Kvůli zvýšené nejistotě je rozhodnutí negativní pro korunu, upozorňuje na důsledky stížnosti poslance Miloše Melčáka Ľuboš MokrášČeské spořitelny.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).