Hlavní navigace

Vrchní soud zrušil předběžné opatření, které mělo omezovat aplikaci Taxify

31. 8. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vrchní soud zrušil předběžné opatření, které zakazovalo společnosti Taxify provozovat v Praze taxislužbu s řidiči bez licence a v neregistrovaných vozidlech.

Předběžné opatření přijal v květnu Městský soud v Praze. Firma jej ovšem nerespektovala, jelikož argumentovala, že neprovozuje taxislužbu. Celý případ se nyní vrátil prvoinstančnímu soudu k dalšímu projednání.

Čtěte také: Souboj přepravních aplikací. Jaké novinky mají Uber, Taxify a Liftago?

Předběžné opatření, které se ignorovalo, bylo zrušeno

Taxify nyní může v Praze provozovat svoji aplikaci opět bez omezení. Vrchní soud v Praze totiž zrušil předběžné opatření namířené proti ní a věc byla vrácena prvoinstančnímu soudu k dalšímu projednání. Předběžné opatření zakazovalo Taxify využívat šoféry bez licence a v neregistrovaných vozidlech. Společnost nicméně nařízení ignorovala a tvrdila, že jen zprostředkovatelem komunikace mezi řidiči a zákazníkem a že zodpovědnost za dodržování zákona je na samotných řidičích.

Věříme, že další řízení před Městským soudem, kam se náš případ nyní vrací, konečně vyslechne i argumenty Taxify a návrh na předběžné opatření zcela zamítne a zvítězí tedy spravedlnost. Bylo by ostatně opravdu skandální, kdyby Městský soud v Praze rozhodl ve stejné věci jako před časem v případě fungování společnosti UBER v Praze úplně obráceně, komentoval Roman Sysel, šéf Taxify v České republice.

Už v květnu zakázal pražský Městský soud předběžným opatřením, že Taxify nesmí řidiče bez licencí využívat. Společnost ale nařízení ignorovala. Tvrdila totiž, že jen zprostředkovává komunikaci mezi řidiči a zákazníkem a není provozovatelem taxislužby. Zodpovědnost za dodržování zákona tak prý je na samotných řidičích.

Čtěte více na Měšec.cz: Roman Sysel, Taxify: „Nic jsme neporušili a neporušujeme“

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).