Hlavní navigace

Vyrábí boty, které se musíte nejprve naučit nazout a pak se v nich naučit chodit

26. 8. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

FOTOGALERIE: Bosá bota není určena jen pro “sluníčkáře”. Na své nohy je nazouvá stále více lidí. Nejprve se však musí naučit v takové botě chodit.

Je to už více jak rok, co Filip Vystavěl začal s výrobou bot s názvem Barefoot, tzv. bosé sandály. Na jejich výrobu si sám navrhl obuvnickou plotnu a snaží se své bosé sandály stále více zlepšovat a zkrášlovat nevšedními úvazy. Od loňského února, kdy jsem s výrobou začal, jsem už prodal přes tisíc kusů sandálů, zatím bez jediné reklamace, prozradil Filip Vystavěl pro sesterský server Vitalia.cz.

Filip Vystavěl sandály vyrábí ve své firmě Pathik shoes.

Inspiraci pro své bosé sandály Filip Vystavěl hledal u indiánů z mexického indiánského kmene Trahumarů, kteří patří k nejlepším vytrvalostním běžcům na světě. A to nejen díky stylu běhu, ale také díky obutí. Na nohách nosí velmi jednoduché sandály – podrážku vyřezanou z pneumatik, připevněnou k noze jen koženými šňůrami. Takové botky indiánské nohy chrání jen před ostrými kameny, jinak se prakticky jedná o bosoběh.

Jeho bosé sandály mají úspěch i přesto, že nejsou zrovna nejlevnější. Lidé je z regálů obchodu odnáší za sedm stovek. 

Na otázku, zda si podobnou obuv může vzít na nohy každý, odpovídal sesterský server Vitalia.cz ve svém článku: Barefootové sandály nejsou pro každého.

FOTOGALERIE: Nahlédněte do prodejny Filipa Vystavěla a naučte se bosé sandály uvazovat. 

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).