Hlavní navigace

Podnikatelé mohou ze tří dotačních programů získat přes tři miliardy korun

15. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

CzechInvest přijímá nové žádosti do tří programů z Operačního programu Podnikání a inovace. Programy „Inovace – Inovační projekt”, „ICT v podnicích” a „Spolupráce – Technologické platformy” nabízejí podnikatelům přes tři miliardy korun.

V rámci programu Inovace – Inovační projekt je dnešní výzva již druhá v pořadí a k rozdělení jsou připraveny další 2 miliardy Kč. Na jeden projekt mohou podnikatelé získat od jednoho do 77 miliónů korun. Program je určen pro malé, střední a velké podniky a podporuje realizaci inovačních projektů zaměřených na zvýšení technických a užitných hodnot výrobků, technologií a služeb, či projektů zvyšujících efektivnost procesů výroby a poskytování služeb.

Program Spolupráce – Technologické platformy umožňuje podpořit vznik a rozvoj kooperačních seskupení, které sdružujících průmyslové podniky, oborová sdružení a svazy, výzkumné a finanční instituce, národní orgány veřejné správy, asociace uživatelů a spotřebitelů. Ty by se měli společně podílet na výzkumu, vývoji a inovacích ve strategicky významné technologické oblasti na národní a mezinárodní úrovni.

Program ICT v podnicích pomáhá prostřednictvím dotací získat prostředky na rozšíření nebo zavedení informačních a komunikačních technologií, a to jak formou nákupu, tak i formou pronájmu, a na některé související služby (např. přístup k databázím, služby expertů apod.).

Žádosti budou přijímány výhradně prostřednictvím aplikace eAccount na stránkách CzechInvestu.

Autor článku

šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).