Hlavní navigace

Informace o výši daně z nemovitostí naleznete i na online finančním úřadě

27. 5. 2024

Sdílet

27.5.24 /3x/ žena, podnikatelka, počítač, online, e-shop Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Na zaplacení daně z nemovitých věcí zbývá posledních pět dnů. Kdo nedostal informace o výši daně a k platbě, může si je zjistit na online finančním úřadu.

Každý by už měl výši daně vědět

Na zaplacení daně z nemovitých věcí máte čas do pátku 31. května. Pokud daň v jednom kraji přesáhne 5000 Kč, lze ji uhradit ve dvou splátkách, přičemž druhá splátka je splatná do 30. listopadu. Všichni poplatníci by již měli mít informaci o výši daně doručenou, ať už poštovní složenkou, datovou schránkou či e-mailem. Kdo informace neobdržel, měl by se obrátit na místně příslušný finanční úřad. Výši daně a informace k platbě lze naleznout i v aktivované daňové informační schránce na portálu MOJE daně.

Využití portálu MOJE daně pro zjištění platební informace včetně QR kódu je velmi jednoduché. Po otevření webové stránky portálu se stačí přihlásit do daňové informační schránky, pro identifikaci využijete přístupové údaje do elektronického bankovnictví nebo do vaší datové schránky nebo občanský průkaz s čipem. Většina občanů volí ověření bankovní identitou, kterou u nás používá už více než 4 miliony lidí, říká generální ředitelka finanční správy Simona Hornochová.

Jak doplnila Simona Hornochová, finanční úřady se často setkávají s dotazy, které souvisí s letošním zvýšením daně. Konsolidační balíček totiž zvýšil sazby v průměru o 80 % a další nárůst mohly způsobit samotné obce zvýšením místního koeficientu. Podle statistik finanční správy má místní koeficient vyšší než 1 přibližně 1100 obcí, tedy každá 5. až 6. obec v ČR.

Daň z nemovitých věcí je podle vás ve vaší obci...

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).