Hlavní navigace

Kompenzační bonus má být opět 1000 Kč, ostatní dotační programy budou méně štědré

24. 11. 2021

Sdílet

24.4.23 /3x/ Přemýšlení, otázka, nápad, myslet, mysl Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Kompenzační programy tak, jak je vláda schválila, se mají vyplácet už při 30% poklesu tržeb. Při předchozí vlně na ně byl přitom nárok až při 50 % propadu. Zatímco kompenzační bonus má opět činit 1000 Kč, programy Covid 2021 a Covid Nepokryté náklady budou štědré výrazně méně, než byly na jaře.

Základem všech programů bude 30% pokles tržeb

Kompenzační bonus má činit opět 1000 Kč denně. Vyplácet se bude OSVČ, společníkům s. r. o. a také lidem pracujícím na dohody. Kromě 30% poklesu tržeb musí nicméně splnit i další podmínky.

Psali jsme: Kompenzační bonus 1000 Kč denně se vrací. Kdo má nárok a za jakých podmínek?

V rámci programu Covid 2021 se má platit 300 Kč krát počet zaměstnanců krát počet dní, za které podnikatel o podporu požádá. Na jaře dotace činila 500 Kč na zaměstnance.

U Covidu Nepokryté náklady má podpora dosahovat 40 % nepokrytých nákladů s limitem 20 milionů korun na žadatele. Při předešlých výzvách se přitom vyplácelo 60 % nepokrytých nákladů za rozhodné období.

Jak u programu Covid 2021, tak u Covid Nepokryté náklady bude rovněž platit podmínka 30% poklesu tržeb. Rozhodné období bude stejné – listopad a prosinec 2021. Půjde, obdobně jako dřív, o dva vzájemně alternativní programy, kdy bude na jednotlivých podnikatelích, z kterého o podporu požádají. Detaily nyní ladí ministerstvo průmyslu a obchodu a měly by být zveřejněny v nejbližších dnech.

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).