Hlavní navigace

Na biatlonovém mistrovství světa se nalévalo nezletilým, odhalily kontroly

21. 2. 2024

Sdílet

21.2.24 /2x/ alkohol, lihovar, likérka, výrobce, prodej, gastro Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Česká obchodní inspekce uskutečnila v místě konání biatlonového mistrovství světa řadu kontrol. Během nich například odhalila, že se prodával alkohol nezletilým.

Během MS se nalévalo i nezletilým

Do Nového Města na Moravě, které hostilo 54. mistrovství světa, zamířili i inspektoři České obchodní inspekce. Během akce uskutečnili celkem 14 kontrol, které byly hlavně zaměřeny na dodržování zásad poctivosti prodeje při stánkovém prodeji občerstvení, na zákaz prodeje alkoholu a elektronických cigaret osobám mladším 18 let a rovněž prodej suvenýrů. Kontrol, které proběhly přímo v areálu Vysočina Arény a v jeho okolí a na místech se zvýšenou koncentrací návštěvníků, se účastnili i figuranti mladší 18 let.

Porušení zákona odhalily kontroly v 10 případech, přičemž polovina prohřešků se týkala prodeje alkoholu osobám mladším 18 let, a to v širokém rozpětí objemových procent alkoholu počínaje rozlévaným vínem a konče čtyřicetiprocentním destilátem. Inspektoři dále zjistili porušení zásad poctivosti prodeje, nedostatky ve vydaném dokladu o zakoupení výrobků, nesprávné seznámení spotřebitele s cenou prodávaných výrobků a v jednom případě i porušení povinností v oblasti technických požadavků na výrobky.

Zjištěné nedostatky budou inspektorátem s jednou výjimkou, která byla inspektory řešena uložením příkazu na místě, dále řešeny ve správním řízení. Struktura zjištěných nedostatků včetně některých excesivních zjištění, konkrétně účtování pokrmu o 41 Kč v neprospěch spotřebitele přímo v areálu mistrovství světa, svědčí o tom, že spotřebitelé musí věnovat náležitou pozornost též množství a účtované ceně u zakoupeného občerstvení i na takto velkých a veřejností hojně navštěvovaných akcích, uvedla k závěrům kontrolní akce ředitelka Inspektorátu ČOI Jihočeský a Vysočina Martina Střihavková.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).