Hlavní navigace

Nechte si poradit, jak na kybernetickou bezpečnost

30. 5. 2024

Sdílet

Magazín Computerworld začíná sérii podcastů na téma kybernetická bezpečnost. V prvním dílu je hostem šéfredaktora Radana Dolejše bezpečnostní specialista společnosti Seyfor Dan Albrecht

Jak píše Computerworld.cz, první díl se věnuje aktuálním i tradičním bezpečnostním výzvám, ale také vám poskytne praktické návody, jak se efektivně chránit v digitálním prostředí. 

Během podcastu získáte užitečné tipy, jak rozpoznat a reagovat na kybernetické hrozby, které se mohou objevit jak ve vašem osobním, tak profesionálním životě. Dan Albrecht v našem povídání sdílí zkušenosti s monitorováním a řešením incidentů jako je ransomware, a poukazuje na klíčovou roli rychlé a adekvátní reakce, která může výrazně omezit škody způsobené útoky. 

Naletěli jste někdy podvodníkům?

Diskuze také osvětluje vliv umělé inteligence na bezpečnostní strategie, jak AI pomáhá minimalizovat rizika a zefektivňuje detekci hrozeb, což je něco, co může přinést významné benefity nejen velkým organizacím, ale i jednotlivcům ve snaze chránit jejich osobní data. 

Celý podcast si můžete poslechnout zde: 

V prvním díle bezpečnostního seriálu se také dozvíte o významu etického hackování a penetračních testů, praktických nástrojích pro odhalení a opravu slabých míst v systémech předtím, než je zneužijí skuteční zločinci. Tyto metody jsou představeny jako nezbytné pro každého, kdo chce proaktivně zlepšit obranyschopnost svých digitálních prostředí. (Computerworld.cz)

Jak hacknout firemní počítač? Profík to udělá za pár minut Přečtěte si také:

Jak hacknout firemní počítač? Profík to udělá za pár minut

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).