Hlavní navigace

Ukrajinci mají v Česku svoji poštu. Balík při odeslání vyzvedne kurýr

5. 6. 2023

Sdílet

Žádné fronty na České poště. Ukrajinci mohou nově posílat na Ukrajinu své balíky a dokumenty prostřednictvím české pobočky skupiny Nova Post.

Česká republika je čtvrtou zemí, kde tato společnost otevřela svoji pobočku. Před Českem začala působit také v Polsku, Litvě a Moldavsku.

Nova Post doručuje také z Ukrajiny do Česka, a to vše pohodlně prostřednictvím kurýra. Nova Post umí dodat i cargo náklad. Pobočka se nachází v pražské Krči a přijímá balíky až do hmotnosti 1000 kg.

Ukončení pracovního poměru s Ukrajincem, který odjel bojovat na Ukrajinu Přečtěte si také:

Ukončení pracovního poměru s Ukrajincem, který odjel bojovat na Ukrajinu

V letošním roce otevřeme další pobočky Nova Post v Praze a v Brně a investujeme 3 miliony Kč do rozvoje společnosti v České republice, říká Vyacheslav Klymov, spolumajitel skupiny Nova Post.

Jeho společnost dodává balíky i do okupovaných oblastí Ukrajiny a dokonce i na frontovou linii. Jsem přesvědčen, že profesionální práce specialistů Nova Post pomůže navázat oboustranně výhodnou spolupráci mezi ukrajinskými a českými firmami a přiláká tak investice na rychlou obnovu Ukrajiny, říká Vitaliy Usatyi, vedoucí úřadu Velvyslanectví Ukrajiny v České republice.

Pobočka je pro zákazníky otevřena denně. Doba dodání je od 5 pracovních dnů.
Náklady na doručení jsou:

  • Dokumenty – 250 Kč
  • Do 2 kg – 300 Kč
  • Do 10 kg – 450 Kč
  • Do 30 kg – 750 Kč
  • Od 31 kg do 1000 kg – 25 Kč za 1 kg hmotnosti

Česká pošta naproti tomu posílá na Ukrajinu obyčejnou zásilku do 2 kg za 419 korun, třicetikilový standardní balík v ekonomickém režimu doručení vyjde na 1055 korun. Vyplývá to z kalkulátoru poštovného na webu České pošty.

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).