Hlavní navigace

Za 12 let jen elektromobily: Doveze vás ale na dovolenou do Chorvatska?

20. 1. 2023

Sdílet

20..23 1*/auto, dovolená, pes, sbaleno, léto Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Na trhu s ojetými auty je to jako na houpačce. Výhledově to vypadá, že bude zájem výrazně stoupat. Zasáhne nejen ekonomická nejistota, ale taky plány skoncovat s benzinovými a naftovými vozy. 

Evropská komise chce totiž zakázat prodej nových benzinových a naftových aut v EU od roku 2035. Důvodem je snížení emisí. Vzhledem k tomu, že se zákaz prodeje bude týkat jen nových aut, zamává to právě s trhem s ojetými vozy. 

Budoucnost jsou elektromobily. Jak ale přiznává host podcastu Podnikatel+ Stanislav Gálikředitel inovační laboratoře AAA Auto, elektromobil v zásadě není řešením pro každého. Pokud jste uživatelem elektromobilu, začíná to být trochu komplikace ve chvíli, kdy potřebujete jet na dovolenou na lyže nebo do Chorvatska. Nebo stačí, abyste museli jet něco vyřídit pracovně do vedlejší země, přiznává Gálik. 

Jak je to s dobíjecí infrastrukturou, s nabídkou elektromobilů, v jakých cenových relacích se nejčastěji pohybuje cena elektromobilů a co zákazníci u elektromobilů nejčastěji poptávají? To vše se dozvíte v aktuální epizodě podcastu Podnikatel+. Dalším tématem je také problematika ojetých vozů, jejich cena a dostupnost. 

Poslechněte se podcast Podnikatel+

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).