Hlavní navigace

Za registraci k VZP finanční odměna? Nesmysl. Naopak, o peníze přijdete

11. 6. 2024

Sdílet

11.6.24 2*/žena, šok, mobil, sms, zpráva, údiv Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Píše zaměstnanec Všeobecné zdravotní pojišťovny, aby vás obeznámil s akcí, která aktuálně probíhá. Pokud se k pojišťovně zaregistrujete. dostanete finanční odměnu. 

Zpráva, která patří mezi další podvodné, je odesílána zpravidla přes aplikaci WhatsApp. Věrohodnost podtrhuje profilový obrázek, na kterém je skutečně některý ze zaměstnanců VZP. Obrázek je však stažen z oficiálních materiálů. 

Další vlna telefonátů, které vás mohou připravit o peníze Přečtěte si také:

Další vlna telefonátů, které vás mohou připravit o peníze

Spolu s profilovým obrázkem a uvedenou telefonní linkou, která se nápadně podobá té skutečné, jde o velmi sofistikovaný podvod, varuje šéf bezpečnostního úseku VZP ČR Jan Svoboda.

Odkazem na web můžete přijít o peníze

Zpráva obsahuje odkaz na fiktivní web, kde se má příjemce registrovat pro získání finanční odměny. Pojišťovna důrazně varuje před vyplňováním osobních či bankovních údajů do odkazů rozesílaných touto formou. Žádné takové zprávy nikdy nerozesílá a data od svých klientů tímto způsobem nezískává. 

Vyplněním údajů se vystavujete vysokému riziku, že budou údaje zneužity k odčerpání prostředků z vašeho účtu. Jediným správným postupem je takové zprávy zcela ignorovat a odesílatele klidně zablokovat. Pokud máte jakoukoli pochybnost, obraťte se na VZP a věc prověřte, uzavírá Svoboda.

Setkali jste se už s podobnými podvodníky?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).