Hlavní navigace

1,5 miliardy na high-tech projekty

11. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Až 1,5 miliardu korun rozdělí ministerstvo průmyslu a obchodu mezi podnikatele, kteří získají dotaci z programu ICT a strategické služby. Ministerstvo dnes zveřejnilo podmínky dotace. Program podpoří vybudování či rozšíření center s nabídkou IT služeb, mezinárodně zaměřených center sdílených služeb nebo high-tech opravárenských center.

Tato, v pořadí již třetí výzva k předkládání žádostí z programu ICT a strategické služby je určena podnikům všech velikostí, tedy i velkým společnostem, které se chystají rozšířit nabídku informačních a komunikačních služeb, vyjmenovává možnosti podpory Alexandra Rudyšarová, pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest.

Podnikatelé mohou díky dotacím získat minimálně 1,5 milionu korun, maximálně hodnota se oproti předchozí výzvě zvyšuje až na 100 milionů korun. Pro projekty vznikající v regionech postižených aktuálními hospodářskými obtížemi je horní hranice maximální dotace navýšena na 150 milionů korun. Žádosti o dotace bude přijímat agentura CzechInvest od 15. dubna 2010, už nyní ale mohou podnikatelé konzultovat své projekty se specialisty agentury CzechInvest.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).