Hlavní navigace

Babiš dokázal nevídané, za OSVČ se postavili i komunisté

16. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: www.isifa.com, podle licence: Rights Managed
Dosud platilo, že OSVČ nepatří mezi „oblíbené“ skupiny komunistů. Návrh na zrušení slevy na dani však toto změnil a za OSVČ se postavili i komunisté.

Ministr financí Andrej Babiš dokázal se svým návrhem na zrušení slevy na dani pro OSVČ s výdajovými paušály doposud nevídanou věci. Že se OSVČ zastanou pravicové ODS a TOP 09 asi nikoho nepřekvapí, na stranu OSVČ se však postavili i komunisté, podle kterých by zrušení slevy na daní poškodilo ty nejmenší podnikatele. 

Čtěte také: Babišův plán rušit slevu na dani u paušálů vyjde řadu OSVČ na desetitisíce korun

Proti návrhu je opozice i lidovci

Je hodně zejména malých živnostníků a ti by to těžce nesli, uvedl včera České televizi Jiří Dolejš, místopředseda KSČM. Že se mají více zdaňovat živnostníci, to nám připadá jako cesta úplně špatným směrem, připojil se předseda ODS Petr Fiala.

Proti návrhu Andreje Babiše se navíc staví i koaliční KDU-ČSL, podle kterých by mohl poškodit hlavně drobné podnikatele. KDU-ČSL nebude podporovat kroky, které by živnostníky do budoucna nějakým způsobem poškodily, potvrdil místopředseda strany Jan Bartošek.

Perexové foto: www.isifa.com

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).