Hlavní navigace

Má Účtenkovka problém? Loterijní společnosti se do účtenkové loterie nehrnou

21. 12. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Karel Choc a Kristýna Prchalová, Internet Info, podle licence: Rights Managed
Termín pro přihlášky do tendru na účtenkovou loterii vyprší 10. ledna, loterijní firmy se však do veřejné zakázky zrovna nehrnou, ba naopak.

Jistě se například tendru nezúčastní společnost Synot. S přihlášením do tendru nyní nepočítá ani Tipsport nebo Chance a ani jedna z dalších oslovených firem neuvedla, že by se veřejné zakázky chtěla zúčastnit.

Synot se jistě nezúčastní

Server Podnikatel.cz oslovil provozovatele loterií a sázkových her, kteří jsou držiteli povolení ministerstva financí a mohou v Česku provozovat loterie, zda se plánují zúčastnit tendru na účtenkovou loterii. Ani jedna z firem nepotvrdila, že by se chtěla veřejné zakázky přihlásit a většina z nich s tím spíše nepočítá. Jak totiž firmy vesměs uvádějí, soustředí se aktuálně hlavně na změny související s novou legislativou, kterých je podle nich celá řada.

Tendru se určitě nezúčastní skupina Synot. Přestože k možnému získaní veřejné zakázky máme potřebné předpoklady, s tímto projektem stejně, jako s celou EET, z principu nesouhlasíme, proto se s ním nehodláme spojovat ani byznysově, uvedla serveru Podnikatel.cz Magda Pekařová, mluvčí skupiny Synot.

S účastí tendru prozatím nepočítá ani společnost Tipsport a Chance. Je velmi pravděpodobné, že se tendru nezúčastníme. Téma zavedení účtenkové loterie v Tipsportu pochopitelně sledujeme a v těchto dnech studujeme i zadání tendru. Dosavadní zkušenosti z jiných zemí se nám ale nezdají příliš povzbudivé, zájem lidí o účtenkové loterie v čase neroste, spíš klesá, vysvětlil Václav Sochor, mluvčí Tipsportu. Byť je účtenková loterie z našeho pohledu jen okrajovou záležitostí, situaci kolem ní sledujeme, abychom se mohli definitivně rozhodnout. Nicméně v tuto chvíli s účastí v tendru nepočítáme, připojila se Markéta Světlíková, manažer komunikace firmy Chance.

Ani ostatní účast nepotvrzují

Neutrálně pak odpověděly společnosti Sazka a Fortuna, které se nyní nechtějí vyjadřovat, s jakou pravděpodobností se tendru zúčastní. Možností zúčastnit se tendru na provozovatele účtenkové loterie se budeme zabývat, v tuto chvíli by nicméně byl jakýkoliv hlubší komentář předčasný, uvedl serveru Podnikatel.cz Petr Šrain, mluvčí Fortuny. V současné chvíli analyzujeme a posuzujeme veřejnou zakázku na tzv. účtenkovou loterii a je předčasné vydávat jakékoliv stanovisko. Je potřeba zdůraznit, že z našeho pohledu je zavádějící operovat s názvem „loterie“, protože se rozhodně o loterii nejedná, principem jde spíše o spotřebitelskou soutěž, doplnil Václav Friedmann, mluvčí společnosti Sazka.

Jak vypadá tendr na Účtenkovku

Veřejná zakázka je vyhlášena v otevřeném zadávacím řízení. Do veřejné zakázky se může přihlásit uchazeč, jehož roční obrat dosahoval za každé ze tří bezprostředně předcházejících účetních období minimálně 10 000 000 Kč a který v posledních 3 letech prováděl službu obdobného charakteru, které se účastnilo více než 15 000 hráčů. Hodnotu veřejné zakázky ministerstvo financí nezveřejnilo.

Čtěte více: 65 miliónů korun ročně v účtenkové loterii, kterou Babiš nazval Účtenkovkou

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).