Hlavní navigace

Ballmer jednal s Lukačovičem. Ale ne o prodeji Seznamu.cz

23. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zájem Microsoftu o největší český portál Seznam.cz zůstává v rovině spekulací. Nejvyšší šéf Microsoftu Steve Ballmer sice včera večer jednal s majitelem Seznamu Ivo Lukačovičem, o jeho prodeji se ale údajně nebavili. Tvrdí to mluvčí Microsoftu v Česku Markéta Kuklová. O možném zájmu Microsoftu o prodávaný Seznam spekulovala v minulých dnech některá média. Microsoft i Lukačovič to popírají.

Ballmer po jednání s Lukačovičem bez dalších podrobností uvedl, že Microsoft nechystá ve středoevropském regionu žádnou akvizici. Microsoft se v poslední době zaměřuje na internetové projekty, které by mu měly pomoci posílit v této oblasti, kde dominuje konkurenční Google. Firma se v minulých měsících například pokoušela o koupi společnosti Yahoo, z jejího převzetí sešlo a společnosti se dohodly na jiné formě spolupráce.

Největší tuzemský portál Seznam.cz je údajně na prodej. Ten organizuje banka Goldman Sachs a v současnosti by mělo probíhat předávání informací případným zájemcům. Prodávat by se měl 30procentní podíl fondů Tiger Holding Four a Miura International i majorita Iva Lukačoviče.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).