Hlavní navigace

Berňák varuje před podvodnými SMS, upozorňují na nedoplatek na dani

23. 8. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Finanční správa přichází s varováním před SMS zprávami, které se snaží vylákat z daňových poplatníků peníze. Berňák se od nich distancuje.

Daňovým poplatníkům chodí v těchto dnech na mobilní telefony SMS zprávy, které je upozorňují, že mají nedoplatek na dani, který by měli neprodleně uhradit. Zpráva se tváří, jako by byla odesílána z finančního úřadu. Ten se však od podobného upozornění distancuje. Finanční správa podala trestní oznámení na neznámého pachatele. 

Obsahem zprávy je také bankovní účet, kam by měl daňový poplatník částku zaslat. Jak upozorňuje Finanční správa ČR, uvedené číslo účtu rozhodně není účtem žádného z finančních úřadů. Lidé by tak neměli v žádném případě na SMS zprávu nikterak reagovat. 

Text podvodné SMS zprávy zní: 

Dobrý den pane (uvedeno jméno konkrétní osoby) kontaktuji vás ohledně pohledávky, kterou u nás máte na finančním úřadě. Jedná se o částku (uvedena konkrétní částka) Kč. Neprodleně uhraďte na účet 19–2475370207/0100. Jako variabilní symbol zadejte vaše rodné číslo, ať vám nenarůstají penále. Za oddělení pohledávek vyřizuje Mgr. (uvedeno jméno konkrétní osoby, nejedná se o jméno žádného správce daně). Děkuji a přeji hezký den.

Mluvčí Generálního finančního ředitelství Petra Petlachová daňové poplatníky nabádá k obezřetnosti: V případě, že by vám byla doručena takováto zpráva, zkontrolujte si prosím na stránkách Finanční správy číslo účtu finančního úřadu, kam peníze posíláte, případně se obraťte na svého správce daně.

Zkontrolovat bankovní účty finančních úřadů nejčastěji placených daní od 1. 1. 2016 můžete také ZDE. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).