Hlavní navigace

Blíží se spuštění programu Covid III. Pomoci se dočkají také pražské firmy

6. 5. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Program Covid III může generovat provozní úvěry v objemu až půl bilionu korun. Žádat o ně mohou firmy a podnikatelé z celé České republiky včetně Prahy.

Komerční banka začne tyto úvěry nabízet firmám a podnikatelům od první poloviny května. 

Program je určen firmám i podnikatelům

Covid III je program, který přináší efektivní řešení pro podnikatele a firmy postižené koronavirovou epidemií. Zažádat o financování provozních potřeb z programu Covid III se zárukou Českomoravské záruční a rozvojové banky budou moci právnické osoby a fyzické osoby podnikatelé z celé České republiky s maximálně 500 zaměstnanci. 

V rámci programu Covid III je na záruky ČMZRB vyčleněna částka 150 miliard korun, což vzhledem k multiplikačnímu efektu může vygenerovat provozní úvěry v objemu až 500 miliard Kč. Maximální výše úvěru je 50 milionů Kč a výše záruky až 90 %. 

O záruku je možné žádat až do konce letošního roku a splatnost úvěru je maximálně tři roky.

Komerční banka je připravena

Žádosti budou přijímat a schvalovat jednotlivé banky. Jednou z nich je Komerční banka. Z pohledu příjemců provozních úvěrů je zásadní, že vše budou řešit jen s jedním bankovním poradcem v Komerční bance, který je provede kompletním procesem a který bude zajišťovat i finální schvalování. Vše tedy proběhne na jednom místě, a to přímo v Komerční bance. Můžeme žadatelům garantovat, že pro co nejrychlejší vyřízení úvěrů uděláme maximum, doplňuje Dita Pasquier, zodpovědná za firemní financování v Komerční bance.

Komerční banka je připravena nabídnout své služby i firmám, které žádaly v rámci programů Covid II a Covid Praha a které se do programů nedostaly nebo ještě nemají rozhodnutí a na prostředky stále čekají. 

Přečtěte si: Do COVID Praha se přihlásilo téměř 400 podnikatelů. COVID III je za dveřmi

Banka také upravila stávající procesy pro schvalování úvěrů a bude tak schopna co nejrychleji schvalovat žádosti, aby všem podnikatelům, kterým chybí likvidita, co nejdříve pomohla. 

Registrace žádostí o tento program bude na webových stránkách banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).