Hlavní navigace

Byl nemocný 3 týdny v měsíci. Má nárok na daňový bonus za děti?

23. 8. 2019
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Má účetní nemocnému zaměstnanci proplatit celý daňový bonus na 2 děti? A jak je to s platbou zdravotního? Účetní odpovídají v diskuzích na BusinessCenter.

Přehled daňových povinností v nadcházejícím týdnu, vzory šablon a výběr z diskuzí tradičně přinášíme v BusinessCenter Bulletinu.

Daňový kalendář v nadcházejícím týdnu 26. srpna – 1. září

 • Dne 26. srpna je termín pro podání daňového přiznání daně z přidané hodnoty a splatnost této daně za červenec 2019 
 • Dne 26. srpna je termín pro podání souhrnného hlášení za červenec 2019 u daně z přidané hodnoty 
 • Dne 26. srpna je termín pro podání kontrolního hlášení za červenec 2019 u daně z přidané hodnoty 
 • Dne 26. srpna je termín pro podání daňového přiznání ekologických daní a splatnost daně z plynu, pevných paliv a elektřiny za červenec 2019 
 • Dne 26. srpna je termín splatnosti spotřební daně z lihu za červen 2019 
 • Dne 26. srpna je termín pro podání daňového přiznání spotřební daně za červenec 2019 
 • Dne 26. srpna je termín pro podání daňového přiznání spotřební daně k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně například z topných olejů a ostatních (technických) benzinů za červenec 2019 (pokud vznikl nárok)

Vzory šablon

Využijte náš formulář přiznání ke spotřební dani všeobecné i přiznání ke spotřební dani z tabákových výrobků.

Přiznání k navrácení spotřební daně (ostatní benzíny) – šablona 2019: Přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně podle § 56, 56a a 57 zákona č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních (vrácení daně z minerálních olejů osobám užívajícím tyto oleje pro výrobu tepla).

Přiznání k navrácení spotřební daně (zelená nafta) – šablona 2019Přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně podle § 56, 56a a 57 zákona č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních (vrácení daně z minerálních olejů osobám užívajícím tyto oleje pro výrobu tepla).

Přiznání k navrácení spotřební daně (topné oleje) – šablona 2019: Přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně podle § 56, 56a a 57 zákona č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních (vrácení daně z minerálních olejů osobám užívajícím tyto oleje pro výrobu tepla).

Využijte naše interaktivní šablony ve formátu Microsoft Excel (XLS) k podání Daňového přiznání k dani z přidané hodnoty (DPH)

ebf - tip do článku - debata

Podobu a funkčnost šablony si můžete snadno ověřit v její omezené verzi zdarma. Data se nikam neodesílají, zůstávají pouze ve vašem počítači.

Veškeré šablony jsou připraveny ve formátu Microsoft Office. Stoprocentní funkčnost je garantována od verze 2007 na platformě Windows. 

Ptejte se odborníka v poradně Mzdové účetnictví

PhDr. Dagmar Kučerová

poradkyně pro mzdové účetnictví

Redaktorka serveru Podnikatel.cz a lektorka mzdového účetnictví. Ekonomické vzdělání a několikaletou účetní praxi doplnila studiem pedagogiky na filozofické fakultě se specializací v oboru vzdělávání dospělých. Je držitelkou certifikátu Bilanční účetní a členkou Komory certifikovaných účetních. Mzdové účetnictví rovněž přednáší na fakultě managementu a ekonomiky.

TOP témata tohoto týdne na našem diskuzním fóru

 • Zařizuje si s manželem vinotéku. Manžel podniká v zámečnictví, jí zaměstnavatel nedovolí podnikat a má u něj smlouvu do konce roku. Jak to nejlépe vyřešit a překlenout tuto dobu?
 • Zaměstnanec měl pracovní úraz a došlo k odškodnění pojišťovnou. V září má další operaci v souvislosti s pracovním úrazem. Počítá se ztráta na výdělku s původním průměrným hrubým hodinovým výdělkem, nebo s novým?
 • Paní je na rodičovské dovolené a pobírá rodičovský příspěvek. Je nějaké omezení, když do firmy nastoupí na pracovní smlouvu na zkrácený 4hodinový úvazek? 
 • Zaměstnanec byl 3 týdny v měsíci nemocný. Má se mu proplatit celý daňový bonus na 2 děti? A jak je to s odečtením zdravotního pojištění?
 • Vystavovala faktury neplátci DPH a bylo jí sděleno, že je plátcem už od minulého roku. Faktury vystavovala do sekce A5, má nyní podat opravné kontrolní hlášení
 • Podnikatelka chtěla zaměstnat otce na dohodu o provedení práce, na cca 25 hodin měsíčně. Musí to jako zaměstnavatel hlásit na FÚ, ZP a sociálku?
 • Zaměstnankyně od roku 2011 postupně vyčerpala třikrát mateřskou a rodičovskou dovolenou. Nyní se chce vrátit do práce. Jak je to se vznikem nároku na dovolenou za čerpání mateřské? 
 • Zaměstnankyně podala výpověď s klasickou 2měsíční výpovědní lhůtou, která vyprší 30. 8. 2019. Na to 1.7. nastoupila na pracovní neschopnost a nyní zjistila, že je v jiném stavu. Má zajištěnou novou práci, má do ní nastoupit? A jak to bude se sociálním a zdravotním, když nenastoupí?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).