Hlavní navigace

České Radiokomunikace spustily Smart Cloud

7. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nový způsob řešení firemní IT infrastruktury nabízejí ode dneška České Radiokomunikace. Spustily službu Smart Cloud, kterou chtějí oslovit především střední a korporátní firmy. Portfolio svých služeb tak ČRa rozšířily o informační a komunikační technologie (ICT). Doposud byly známy především jako provozovatel analogového a digitálního vysílání a poskytovatel telekomunikačních služeb.

Smart Cloud má ušetřit firmám prostředky, které jsou spjaty s IT, podle ČRa až o 60 %. Svou novou službu si přitom ČRa vyzkoušely samy na sobě, kdy snížily náklady o 41 %, což v reálném propočtu činí 8,4 milionů korun. Cloud, který České Radiokomunikace nabízejí, je zaměřen na infrastrukturní a síťové služby (IaaS). To je rozdíl od cloudových aplikací, které nabízejí například společnosti Google či Microsoft.

ČTĚTE SPECIÁL: CLOUD COMPUTING (připraveno ve spolupráci s ČVUT)

V tomto ohledu jsme proto na českém trhu jediní, kdo tuto službu nabízí, komentoval novou nabídku Kamil Levinský, generální ředitel ČRa. Cloud v oblasti infrastrukturní a síťové služby však již nabízí i společnost GTS. Ta stejně jako ČRa nabízí flexibilní výpočetní výkon pro podporu rostoucích požadavků na dostupnost a rychlou odezvu a cílí rovněž na větší společnosti.

Cena nové služby bude odvozena od konkrétních požadavků. Výsledkem nové služby by měla být především úspora finančních prostředků, protože firmy už ke svému fungování nebudou potřebovat budovat vlastní IT infrastrukturu. Výpočetní výkon, datová úložiště, síťovou infrastrukturu a bezpečnost jim poskytne poskytovatel služeb cloud computingu, upřesnil systém nového typu cloudu Kamil Levinský. Ten zároveň doplnil, že ČRa s nabídkou nové služby osloví především již stávající klienty, teprve až později zacílí na potenciální nové. Ale již nyní můžeme uvést, že máme prvního zákazníka, kterým je společnost HP Tronic, která vlastní síť maloobchodních prodejen Euronics, uzavřel Levinský.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).