Hlavní navigace

Názory k článku Chce dovážet zboží z Číny a prodávat přes e-shop při zaměstnání. Jak na to?

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 27. 4. 2017 22:22

  Pavel (neregistrovaný) ---.48.broadband9.iol.cz

  Jak čtu ty otázky, napadla mne taky otázka. Dovážíme zboží jak z EU tak i Číny. Uvažuji při této činnosti i opravovat zuby a mužná také důlní stroje. Kdo mi poradí které zuby, mám nejdřív vrtat a potom které mám vytrhnout. U těch důlních strojů mám celkem nadání, protože, když jsem jezdil na tříkolce, tak řetěz jsem někdy nahodil sám. Tak prosím poraďte:
  1. Jak se stát zubařem ?
  2. Jak se stát opravářem důlních strojů ?
  3. Kde mám na to vzít čas, když nestíhám ani stávající činnost a musím zaměstnávat lidi ?
  Děkuji za radu.

 • 28. 4. 2017 12:51

  dan (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Měl jsem e-shop s čínským zbožím. Došel jsem k názoru, že se to nevyplatí. Zboží je z cca 15% vadné. Pokud objednáte kvalitní čínský výrobek, je cenově srovnatelný s výrobky v marketu. Pokud jednáte jako férový prodejce, je to žalostné živobytí.

 • 27. 1. 2019 20:48

  Záleží co se prodává. (neregistrovaný) 185.137.144.---

  Záleží co se prodává. když vezmu příslušenství k mobilním telefonům tak je to zlatý důl. Na ebay vyjde ochranné sklo a silikonové pouzdro boje pod dolar. cena u nás minimálně dve stovky kousek. Reklamace nula.

 • 15. 6. 2017 12:13

  Karlos Novák (neregistrovaný) ---.spacecom.cz

  Zdravím vás, uvedu zde několik faktů, o kterých tu cosi padlo.
  Jak je již známo, nic v byrokratickém světě není tak jednoduché jak vypadá. Nemohu si tedy říci - nakoupím pod cenou - celníci pustí bez DPH a cla - prodám lidem - tento obchodní model by procházel do chvíle, než musíte podat daňové přiznání - neseděli by vám částky a s dokumentací od Číňanů je to dost problematické a na úřadech to většinou neberou ani v potaz takové dokumenty. Tedy tento obchodní model není jen nelegální, ale také je finančně postihnutelný, protože poškozujete evropské výrobce podobného zboží a pokud neodvádíte DPH a clo z importovaného zboží určenému k prodeji hrozí vám sankce. Bylo by nesmyslné kdyby toto EU neměla pokryté, když si uvědomíme, že zboží v Číně je cca 3x levnější a nikdo by nebral od evropských dodavatelů, to by bylo moc jednoduché a dovoz by dělal každý a také by ekonomika EU moc nefungovala. Jelikož EU nemůže zakázat volný obchod, tak nastavila clo a DPH z dovozu.

  Vzhledem k tomu, že jsem delší dobu obchodoval s asijskými dodavateli od malých balíků o cca 5 ks až po objednávky zboží obsahující 200 ks zboží mohu přidat pár zkušeností do fóra.
  Pokud máte méně zboží a pouze pro vlastní použití nemusíte mít žádnou registraci.
  Pokud máte zboží určené pro obchodní účely, musíte mít registraci na celním úřadě, kde se podělíte o své osobní údaje, aby o vašich obchodech měli přehled všichni spolupracující EU.
  To, že jste nevedli celní řízení však neznamená, že o vás celní úřad nemá přehled (jak je v byrokracii zvykem).
  Veškeré balíky jdou přímo přes pás, nad kterým je RTG, které kontroluje obsah. Podezřelé balíky ("značky", více kusů, podhodnocené zboží, zakázané zboží, nebezpečné zboží ... atd.) jsou dány bokem a pod dozorem je do nich nahlédnuto, v případě že do nich není nahlédnuto vám minimálně přijde doporučený dopis žádající vysvětlení, dokazující původ balíku atd. atd.
  POZOR!
  Velký pozor dejte zejména, aby jste nedováželi zboží, na které má licenci nějaký výrobce EU. V takovém případě dává celní úřad informaci majiteli licence a ten vás může zažalovat a žádat dosti tučnou kompenzaci.
  Nevěřte Číňanům, když budou tvrdit že oni mají licenci a výhradní právo atd. pro zisk udělají cokoliv a v Číně se nikdy moc na licence a známky nehrálo, ale EU to řeší dosti razantně. Tomu to se můžete vyhnout pokud zadáte informaci, pověřené osobě, která vyhledá obchodní známky, licence atd.
  Je poměrně vtipné, že mnozí lidé, kteří provozují obchodní princip typu nakoupím na aliexpresu a prodám na aukru si ani nejsou vědomi, že o nich úřady mají přehled a při překročení pomyslného čísla objednávek (balíků), které nabádá, že se asi nejedná o uživatele ale zprostředkovatele jsou konfrontování vlastní hloupostí a nevědomostí a jsou žádáni minimálně o vysvětlení. Může pak docházet ke zpětnému doměření, případně k sankcím. Jak moudro praví: ,, Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu až...."
  Nevěště však hlavy, jde to řešit i legálně a můžete se vyvarovat i takovým to komplikacím. Musíte hned na začátku očekávat mnoho formulářů, protokolů, papírů atd.
  Začnete založením živnosti - velkoobchod - pak žádost na celnici - přidělení čísla (budete se prokazovat při objednávkách) - každá objednávka a každé zboží dovážené za účelem prodeje musí mít přidělený TARIC kód - (musí být přidělen správně - to zajišťují firmy přímo v celní centrále v Praha 120). Na základě fixní taxi jsou vyměřeny veškeré náklady které pak odvádíte. Dále doporučuji dovážet od akreditovaných firem, které mají na internetu dobrý feedback a zajistí vám tak kompletní dokumentaci například včetně faktur atd. čili nebudou problémy s daněmi. (testy zboží atd., dokazující jejich zdravotní bezchybnost - mnoho podnikatelů na tom vyhořelo kvůli žalobám spotřebitelů. Proto si zařiďte atesty než uvedete něco do prodeje - naštvaný spotřebitel není dobrá vizitka a když je ještě zdravotně poškozený je to dobrý důvod pro podání žaloby s jistou šancí vyhrát)
  Nezapomínejte, že obchodní portály typu aliexpress, panda, ebay........ jsou něco jako u nás aukro a uvažme, že obchodní partnery asi nebudeme hledat na aukru.
  Možná nad tím mávnete rukou, ale vlastní zkušenosti, které mě proškolily jsem zde zhmotnil v podobě tohoto textu a co si z toho odnesete je na vás.

  Jinak na e-shopu je potřeba:
  IČO, sídlo, jméno, obchodní podmínky, fakturační podmínky, dokumenty o vrácení zboží, registrace na úřadu ochrany osobních údajů, protokol pro reklamaci, nic víc mě už nenapadá

  Přeji hezký den.

 • 15. 2. 2019 15:41

  KRSKAT (neregistrovaný) 91.139.96.---

  Ahoj,
  pořád nacházím diskuze na téma prodej věcí z číny.. a tak, Ale měla bych spíš otázku jak by to bylo třeba když chce někdo začít s půjčovnou třeba šatů (textil z číny). Také jsou určitě potřeba nějaké důležité věci, ale nevím až do jaké míry se to podobá třeba prodeji, který tu je tak suprově popsaný.

  Máte s tím někdo zkušenosti ? Nebo aspoň o tom víte něco víc?