Hlavní navigace

Chystáte se do zahraničí? Aktivujte si datové balíčky, ať vás net nezruinuje

17. 2. 2020
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Jaké datové balíčky nabízejí operátoři těm, co se chystají do zahraničí? Podívejte se na nabídku, než se vydáte například na služební cestu.

U datových balíčků jsou ve většině případů na rozdíl od roamingu ceny stejné bez ohledu na zemi, do které cestujete. Přesto je dobré si ověřit, zda jsou právě pro ni aktivní. 

Před samotnou cestou je vhodné si také zkontrolovat, že máte povolený roaming v nastavení telefonu a zda ho máte zapnutý. Ondřej Luštinec, Senior External Communication Specialist & Deputy Spokesperson ze společnosti Vodafone, v souvislosti s cestami do zahraničí doporučuje ověřit si v návodu k telefonu, že podporuje frekvence, které používají místní operátoři. V Evropě by vše mělo fungovat bez potíží, ve vzdálenějších zemích ale někteří operátoři používají jiné typy sítí a mohlo by se stát, že tam váš telefon spolupracovat nebude, dodává. 

Více informací a také přehled tarifů najdete v článku Ze Spojených států amerických pište raději SMSky a pořiďte si datové balíčky

Operátoři také radí používat jejich aplikace nebo služby, které jim umožní mít pod kontrolou čerpání jednotek a výdaje celkově. V případě T-Mobile jde o aplikaci Můj T-Mobile a v O2 mají Chytrou ochranu dat. Klienti Vodafone mohou využít webové samoobsluhy Můj Vodafone nebo aplikace Můj Vodafone. 

Přehled mají klienti také díky aplikacím bank, o kterých jsme psali zdeCo umí aplikace našich bank?

Nabídka datových balíčků

V O2 datové balíčky Top Svět platí v téměř 90 zemích od Afghánistánu až po Vietnam. Zákazníci si mohou vybrat ze čtyř datových balíčků, které jsou pojmenovány Top Svět S až XL. Liší se v objemu dat – od 150 MB až po 3 GB. Ceny se pohybují od 349 korun po 3499 korun měsíčně. Balíčky je možné objednat i několikrát za sebou – jejich počet za měsíc není nijak omezený. Balíčky fungují také se zapnutou Chytrou ochranou dat, která klienty tohoto operátora chrání před vysokými sazbami právě v případě, že by vyčerpali objednané balíčky.

Nabídka datových balíčků do zahraničí O2
Název tarifu Počet MB Cena
Top Svět S 150 349 Kč
Top Svět M 300 549 Kč
Top Svět L 1000 1 349 Kč
Top Svět XL 3000 3 499 Kč

Balíčky platící 30 dní, které se aktivují ihned po objednání, nabízí také T-Mobile. Jsou tři a mají název Internet Svět 1. Data jsou v rozsahu 100 až 500 MB a ceny se pohybují od 199 do 699 korun. Při cestování po Evropské unii je v T-Mobile možné používat stejný tarif jako doma a neplatit tak nic navíc.

Nabídka datových balíčků do zahraničí T-Mobile
Název tarifu Počet MB Cena
Svět 1 100 199 Kč
Svět 1 250 399 Kč
Svět 1 500 699 Kč

Přečtěte si novinky od operátorů, se kterými přišli v loňském roce: Operátoři letos uspěli s tarify s neomezenými daty a chystají další novinky

Ve Vodafone si zákazníci mohou vybrat, zda využijí Roaming na den nebo měsíční balíčky „na stálo“. Denní balíčky jsou na jeden den a poskytují maximálně 50 MB dat. Ceny se pohybují od 69 do 369 korun. Do poloviny května zákazníci Vodafone dostanou v rámci Roaming na den za nezměněnou cenu 199 korun 500 MB místo dosavadních 100 MB. Data se v tomto případě odečítají z domácího datového balíčku a během jejich čerpání Vodafone informuje zákazníka SMS zprávou, kolik už vyčerpal. Pokud bude potřebovat více dat, může si v aplikaci Můj Vodafone nastavit DataLimit pro roaming v podobě počtu automatických dokoupení (500 MB za 149 Kč). Podobně jako u T-Mobile pak v Evropské unii, Norsku, Lichtenštejnsku, Velké Británii a na Islandu za využívání služby nic neplatíte. 

Balíčky mobilního připojení na stálo jsou dva, přičemž ten s objemem dat 300 MB lze použít pouze v rámci tarifu pro zónu 1. Ta čítá většinu evropských zemí, ve druhé zóně jsou Severní Amerika, východní Asie, ostrovy a kousek Evropy. Do zóny 3 pak patří státy z Afriky, Jižní Ameriky a západní Asie. Další tarif pro všechny tři zóny stojí 1369 korun a je v rámci něj možné vyčerpat 150 MB. Pozor si musíte dát při překročení limitu, protože u prvního tarifu za MB navíc zaplatíte 1,66 Kč a z druhého až 30 korun.

Nabídka datových balíčků do zahraničí Vodafone
Název tarifu Počet MB Cena
Tarif pro zónu 1 300 369 Kč
Tarif pro zónu 1+2+3 150 1 369 Kč

Srovnání balíčků

Balíčky jednotlivých operátorů se liší v nabízených datech a v případě Vodafone také v zónách daných tarifů. V tabulce je proto nejnižší počet MB v dané stejné zóně. 

Srovnání datových balíčků do zahraničí
Operátor Název tarifu Počet MB Cena
O2 Top Svět S 150 349 Kč
T-Mobile Svět 1 100 199 Kč
Vodafone Tarif pro zónu 1 300 369 Kč
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).