Hlavní navigace

Do posledního letošního týdne vstoupila burza s růstem

30. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Do posledního týdne letošního roku vstoupila Burza cenných papírů Praha (BCCP)s růstem. Své obchodování v pondělí ukončila na růstu 2,46 procent. Dnes se na pražské burze obchoduje naposledy. Index PX si mírně připisuje. V poslední den v roce ani na Nový rok se v Praze obchodovat nebude.

Do posledního týdne letošního obchodování i celého letošního roku vstoupila BCCP s růstem. Index PX vykazoval růst při nízkém objemu obchodů. Ve ztrátě zakončily akcie společností CETV, Philip Morris a Zentiva. Zisky si připsaly akcie společnosti ECM. Obchodování bylo včera zakončeno na 2,46% růstu, informovala agentura Mediafax. Dnes burza otevírala s mírným růstem, který si index PX stále udržuje kolem jednoho procenta. Nejvíce zatím rostou akcie společnosti Orco a NWR.

Silvestrovský den se nebude obchodovat v Praze, ve Frankfurtu a Vídni. Naopak otevřeno zůstane v Londýně, Paříži, Amsterdamu, Bruselu a New Yorku, kde se ani nebude dříve zavírat. Zavřená zůstane BCPP i na Nový rok, stejně jako všechny ostatní burzy.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).