Hlavní navigace

Jen 1 % Čechů věří, že důchodová reforma pomůže

7. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Více než tři čtvrtiny Čechů se obávají, že kvůli důchodové reformě mohou přijít o naspořené peníze. Pouze jedno procento obyvatel pak věří, že se díky reformě budou mít v penzi lépe. Vyplynulo to z průzkumu agentury STEM/MARK pro společnost Fincentrum.

Z průzkumu dále vyplynulo, že většina respondentů (62 %) má pocit nedostatku informací. Větší informovanost pak pociťují občané s vyšším dosaženým vzděláním a s vyšším příjmem. Rozdílu mezi 2. a 3. pilířem důchodového systému rozumí pouze 27 % dotázaných, zbytek neumí odlišnosti vysvětlit.

Do druhého pilíře by aktuálně vstoupilo přibližně 27 % dotázaných obyvatel České republiky. Častěji jsou pro vstup do nového pilíře rozhodnuti mladí lidé s vyšším stupněm dosaženého vzdělání. Poměr mezi muži a ženami je v tomto parametru vzácně totožný, dodal Petr Stuchlík, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Fincentrum.

Průzkum také ukázal některé zajímavé názory a představy obyvatel o důchodové reformě. Takřka přesná polovina Čechů se domnívá, že v souvislosti s reformou bude muset více spořit na své stáří. Dvě pětiny osob mají s reformou spojenou informaci, že půjdou do důchodu ve vyšším věku. Čtěte více: 4 dilemata, které před vás postaví důchodová reforma

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).