Hlavní navigace

E-shopy, které vsadily na prodej klimatizací a ventilátorů, letos zažívají žně

10. 8. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pokud zařadíte do nabídky svého e-shopu klimatizace a ventilátory, určitě neprohloupíte. Zájem o ně se v meziročním srovnání zvýšil o více než 800 %.

Nekončící tropické počasí nahrálo těm prodejcům, kteří ve své nabídce měli klimatizace a ventilátory. Šly vyloženě na dračku. A to jak v kamenných obchodech, tak v těch internetových. 

Jak vyplývá z dat služby Zboží.cz, zájem online zákazníků se v kategorii klimatizace zvýšil v meziročním srovnání o více jak 800 %. Velký zájem o klimatizace a ochlazovače potvrzuje i řetězec Datart. Za posledních čtrnáct dnů se prodeje větráků mnohonásobně zvýšily, najednou jsme jich prodali tisíce kusů, z původních desítek kusů na začátku prázdnin, potvrzuje Iva Pavlousková, mluvčí Datartu.

Čtěte také: Mějte uživatelsky přívětivý web aneb Myslete hlavně na uživatele

Podle dlouhodobých prognóz bychom podobné léto tomu letošnímu měli zažívat v budoucnu. Proto není od věci do nabídky e-shopů toto zboží zařadit. Dá se očekávat, že jde o trend, který se bude opakovat i v příštích letech. Ze všech hledaných dotazů na Zboží.cz se klimatizace hledala hned v 6,5 % dotazů, uvedl Milan Šmíd, manažer Zboží.cz. 

Klimatizace jako klíčové slovo meziročně zaznamenala nárůst ve vyhledávání o 136 %. Domácí ventilátory pak vykázaly zvýšení o bezmála dvě stě procent.

ebf - tip do článku - debata

Jak pracovat s klíčovými slovy a jak díky nim přivést zákazníky do vašeho e-shopu, čtěte v článku Přiveďte na svůj web více zákazníků. Tady je návod, jak volit klíčová slova

Cena není na prvním místě? 

Vyloženě na dračku šly klimatizace, které jsou mobilní a lze s nimi jednoduše a snadno manipulovat. Při výběru zboží zákazníka zajímá typ produktu, důležitý je ale i výrobce. Naopak cena šla v mnoha případech stranou. Zajímala se o ni jen desetina nakupujících. Jinak je tomu u ventilátorů, kde je cena v rozhodování na druhém místě hned za typem produktu. U ventilátorů zákazníci vyhledávají předně stojanové a sloupové kusy.

Jaké vizuály ventilátorů a klimatizací jsou v nabídce? Prohlédněte si ve fotogalerii. 

Autor článku

Redaktorka Podnikatel.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).