Hlavní navigace

EET se stopne pro všechny podnikatele do konce roku 2020

4. 5. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Elektronická evidence tržeb se pro všechny vlny odložila do konce roku 2020. Rozhodla tak Babišova vláda. Odklad okamžitě posílá do Sněmovny.

Jak subjekty, které spadaly do prvních dvou vln, tedy velkoobchod, maloobchod, stravování a ubytování, tak subjekty, které měly původně začít evidovat 1. května, začnou evidovat své tržby až 1. ledna 2021.

Psali jsme: EET se na několik měsíců zastaví, týká se to všech podnikatelů

Elektronická evidence tržeb byla původně pozastavena zvláštním zákonem ministerstva financí přijatým Sněmovnou 24. března, a to na období 3 měsíců po skončení nouzového stavu. To by v současnosti znamenalo start EET 19. srpna 2020. 

Čtěte také: DPH na vybrané zboží a služby klesla na 10 %. Koho všeho se to ode dneška týká?

Ti, co již tržby evidovali, získají čas na případné aktualizace certifikátů. Ti, kteří měli začít evidovat v poslední vlně, budou mít více času na přípravu, uvádí ministryně financí Alena Schillerová.

Novela tohoto zákona, která odklad prodlužuje do 1. ledna 2021, nyní míří do Poslanecké sněmovny. Ta jej projedná ve stavu legislativní nouze. Podnikatelé tak po dokončení legislativního procesu této novely získají o dalších bezmála pět měsíců navíc.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).